Ivan Korčok: Ľudské práva nemôžeme brať ako samozrejmosť, keď vidíme, že len niekoľko sto kilometrov od nás sú masovo porušované

Podpora a ochrana ľudských práv je jednou z dlhodobých priorít rezortu diplomacie. Tento rok minister Korčok vymenoval prvého veľvyslanca pre ľudské práva, Petra Buriana, a rezort prijal prvú Koncepciu na podporu ľudských práv a demokracie vo svete, ktorá poskytuje jasné usmernenie pre slovenskú zahraničnú politiku v oblasti ľudských práv, demokracie a právneho štátu.  

„Medzinárodný deň ľudských práv nám pripomína, že ľudské práva sú univerzálne, nedeliteľné a neodňateľné. Pripomína nám aj to, že ich nemožno považovať za samozrejmosť. Veď len niekoľko sto kilometrov od nás, v Bielorusku, sú masovo perzekvovaní odvážni, slobodní občania a nezávislé médiá. Toto je fakt, pred ktorým si nemôžeme zatvárať oči,“ zdôraznil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok pri príležitosti dnešného (10. decembra) Medzinárodného dňa ľudských práv.

Uvedomujeme si, že hodnoty demokracie a ľudských práv sú dôležité a potrebujeme ich chrániť. Bez demokracie nie je bezpečnosť ani stabilita. V tomto je slovenský postoj dlhodobo jasný. Aj preto som rád, že Slovensko dostalo pozvánku na práve prebiehajúci Samit za demokraciu organizovaný prezidentom Spojených štátov Joeom Bidenom,“ uviedol Ivan Korčok. 

Rezort diplomacie, pri príležitosti pripomenutia si tohto významného dňa, dnes nasvieti budovu Palugyayovho paláca namodro.

rNUlife.sk / Komunikačný odbor MZVaEZ

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.