Emulačný systém Prodigy prichádza na ITAPA. Tachyum predvedie účastníkom konferencie, ako funguje ich procesor

Spoločnosť Tachyum™ na tohtoročnom, jubilejnom 20. ročníku Medzinárodného kongresu ITAPA 2021 po prvýkrát verejne predvedie emulačný systém svojho univerzálneho procesora Prodigy. Návštevníci ITAPA 2021 si budú môcť v stánku Tachyum priamo na mieste naživo vyskúšať webovú aplikáciu a pripojiť sa k emulačnému systému procesora Prodigy.

“Od spustenia nového portálu pre zákazníkov a partnerov sme zaznamenali nárast záujmu o testovanie našej revolučnej technológie a tešíme sa, že môžeme pozvať všetkých návštevníkov ITAPA 2021 naživo do svojho stánku, kde im emulačný systém čipu Prodigy predvedieme,” hovorí Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum.

Spoločnosť Tachyum tak prvýkrát verejne predvedie celý bootovací (zavádzací) proces od firmvéru (UEFI - Unified Extensible Firmware Interface, unifikované rozšíriteľné firmvérové rozhranie) cez bootloader (Systemd-Boot a GRUB2) až po spustenie operačného systému Linux. Zástupcovia firmy Tachyum predvedú aj ukážky príkladov AI (Artificial Intelligence) frameworku PyTorch. Budú spúšťať natrénované modely počítačového videnia Resnet, Mixer a ConvMixer.

Návštevníci ITAPA 2021 budú mať možnosť v demo režime sami otestovať zákaznícky a partnerský portál spoločnosti Tachyum. Záujemci budú môcť nahliadnuť do aktuálneho zoznamu softvéru, ktorý je podporovaný platformou Tachyum Linux a momentálne obsahuje takmer 300 položiek.

Dr. Radoslav Danilák bude na Medzinárodnom kongrese ITAPA 2021 hovoriť o príležitosti pre Slovensko prispieť k technologickému pokroku celej Európy budovaním superpočítačových kapacít, ktoré majú ambíciu patriť k najvýkonnejším na svete. Možnosti využitia superpočítača nielen pre akademické účely bude na kongrese prezentovať Robert Cisár, Business Development Manager spoločnosti Tachyum.

Prodigy má potenciál dosiahnuť bezkonkurenčnú výpočtovú rýchlosť a obrovskú úsporu energie pre hyperškálové prostredia, OEM, telekomunikácie, privátny cloud a vládne trhy. Desaťnásobne nižšia spotreba energie jadra procesora Prodigy dramaticky zníži uhlíkové emisie spojené s využívaním dátových centier. Trikrát nižšie náklady čipu Prodigy (pri rovnakom výkone) sa tiež premietnu do ročných úspor v miliardách dolárov pre tzv. hyperscalerov, ako sú Google, Facebook, Amazon a Alibaba. 

Tachyum predstavilo prototyp prelomového univerzálneho čipu Prodigy na konferencii GLOBSEC

Sledujte Tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum prináša zmenu na trhy umelej inteligencie (AI), vysokovýkonných výpočtov (HPC) a verejných i súkromných dátových centier s prvým univerzálnym procesorom na svete Prodigy, ktorý poskytuje špičkový výkon pri najnižších nákladoch a spotrebe energie pre špeciálne aj univerzálne výpočty. Nasadenie čipov Prodigy v hyperškálových dátových centrách umožní, aby všetky AI, HPC aj univerzálne aplikácie bežali na jednej hardvérovej infraštruktúre, čo spoločnostiam ušetrí miliardy dolárov ročne. Plne funkčný emulačný systém Prodigy je aktuálne k dispozícii vybraným zákazníkom a partnerom na včasné testovanie a vývoj softvéru. Keďže dátové centrá v súčasnosti spotrebovávajú viac ako tri percentá elektriny planéty, a predpokladá sa, že do roku 2025 to bude 10%, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou je veľmi dôležitý, ak chceme pokračovať v zdvojnásobovaní kapacity dátových centier každé štyri roky. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilák, smeruje k odoslaniu čipu do výroby, tzv. tape out, v druhom štvrťroku 2022, pričom softvérové emulácie a emulátor založený na FPGA, na ktorom beží natívny Linux, sú k dispozícii prvým používateľom. Spoločnosť v roku 2022 vybuduje v EÚ s čipmi Prodigy najrýchlejší superpočítač na svete s výkonom 64 exaflopov (64 miliárd miliárd operácií za sekundu). Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.

O Tachyum Prodigy

Tachyum Prodigy môže pomocou štandardných programovacích modelov spúšťať aplikácie HPC, konvolučnú AI, vysvetliteľnú AI, všeobecnú AI, bio-AI a neurónové siete, plus bežné zaťaženie dátových centier na jedinej homogénnej procesorovej platforme. Bez Prodigy musia hyperškálové dátové centrá používať pre rôzne záťaže heterogénnu hardvérovú štruktúru pozostávajúcu z procesorov CPU, GPU a TPU, čo je neefektívne, nákladné a zložité z hľadiska dodávok a údržby. Používanie špecifického hardvéru pre každý typ záťaže (napr. dátové centrum, AI, HPC) vedie k nedostatočnému využitiu hardvérových prostriedkov, náročnejšiemu programovaniu, integrácii a údržbe softvéru, ako aj k väčším problémom s údržbou hardvéru. Schopnosť Prodigy plynulo prepínať medzi rôznymi pracovnými záťažami dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.