Hľadáme nový dizajn. Ukáž svoju tvorbu v umeleckej výzve KOLABO 2021

Už len do 20. 9. 2021 máš možnosť prihlásiť svoju tvorbu do 3. ročníka súťaže autorského dizajnu KOLABO 2021. Vybrané diela budú koncom roka vystavené na samostatnej výstave v Bratislave. Spomedzi týchto diel následne vyberie etablovaná odborná porota víťazov, ktorí si odnesú finančné odmeny.

Hlavnou úlohou umeleckej výzvy je vytvoriť originálny produkt založený v duchu spolupráce – tá môže byť charakterizovaná vo výrobnej fáze, v medziodborovosti diela či v kolaborácii jednotlivcov alebo jednotlivých diel.

Výzva je určená všetkým, ktorí pôsobia v oblasti produktového, módneho alebo grafického dizajnu, tradičnej tvorby, mladým dizajnérom a tvorcom pôsobiacim profesionálne alebo amatérsky, študentom umeleckých študijných programov a všetkým, ktorých výsledkom práce je predmet denného užívania. Prihlásiť sa môžu aj tvorivé kolektívy autorov.

Podmienkou účasti je vek nad 18 rokov a tvorba pochádzajúca zo Slovenska alebo Česka. Prihlásené diela by mali zároveň dbať na ekologické aspekty tvorby, ich prevedenia a využitia.

Vybrané diela budú koncom roka verejne prezentované na samostatnej výstave počas najnavštevovanejšieho predajného trhu na Slovensku – Urban Market v centre Bratislavy, konkrétne v CO kryte pod Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava a v Bohéma Gallery.

Spomedzi vystavených diel vyberie etablovaná odborná porota víťazov, ktorí si odnesú finančné odmeny v hodnote – 1. miesto: 700€, 2. miesto: 350€, 3. miesto: 150€. Do hlasovania môže zapojiť aj široká verejnosť v rámci ankety Cena verejnosti.

Predstavujeme porotu KOLABO 2021

Maroš Schmidt

Maroš vyštudoval priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave a venuje sa výskumu dejín priemyselného dizajnu na Slovensku. Do konca roka 2020 viedol v SCD Slovenské múzeum dizajnu a nové výskumno-vývojového oddelenie Inolab. Maroš stál aj pri vytvorení prvej dlhodobej expozície slovenského dizajnu, inicioval vývoj softvéru pre hybridizáciu tvarov Hurban selector či realizoval výskumno-vývojový projekt Tatra 603 X Coupé a knižnicu materiálov Loma. Od roku 2021 riadi Slovenské centrum dizajnu.

Michala Lipková

Produktová dizajnérka, vedúca Ústavu dizajnu na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave, kde zároveň vedie ateliér produktového dizajnu TR1MTAB so zameraním na interdisciplinárne spolupráce. Od roku 2013 vedie OZ Flowers for Slovakia, platformu prezentujúcu slovenský dizajn v zahraničí. Je facilitátorkou medzinárodnej vzdelávacej platformy Holis.

Ľubomír Ontkóc

Dizajnér a keramikár, ktorý sa vo svojej autorskej tvorbe venuje práci so žulou a jej podobnými horninami. Ako autor sa venuje aj experimentom, objavuje nové postupy, ktoré kombinuje s keramikou, kameňom a porcelánom. Prekračuje zaužívané hranice a hľadá nové materiály a možnosti, ktorého výsledkom sú úžitkové predmety na vysokej umeleckej úrovni.

Nikola Luzárová

Už viac ako 10 rokov sa stará o kurátorský výber značiek a dizajnérov na podujatiach Urban Market. Je jednou zo zakladateľov rubriky Čerstvé Ovocie_FM. Pracovala v oblasti módy, dizajnu a kreatívnej oblasti. Momentálne žije v Prahe a pôsobí v kreatívnej reklamnej agentúre.

Romi Klimeková

Venuje sa interiérovému dizajnu pod značkou RK selection. Jej tvorba bola nominovaná v interiérovej tvorbe na cenu EDIDA 2021. Spolupracuje s mnohými architektmi a rovnako spolupracuje v oblasti produktového dizajnu so slovenskou značkou Variedo, kde s architektkou Petrou Mark vyrába kolekcie kamenných stolov.

Uzávierka na zaslanie prác je do 20. 9. 2021 (vrátane).

Prihláška na KOLABO 2021: bit.ly/Kolabo2021_Registracia
K prihláške je potrebné zaslať fotografie diela.

Registračné podmienky: bit.ly/KOLABO2021_Podmienky

Projekt z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia. S finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

rNUlfie.sk / Bianka Čajová | PR Čerstvé Ovocie

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.