Slovenka roka 2021: Silné emócie úspešných príbehov! Pozrite si prehľad ocenených dám

Anketa Slovenka roka vstúpila do 13. ročníka. Slávnostný večer otvoril spevák Jožo Ráž, ktorého uviedla dvojica moderátorov Ľubomír Bajaník a Juraj Bača. Počas priameho prenosu si tradičnú bronzovú sošku od výtvarníčky Jany Brisudovej odnieslo nielen deväť výnimočných Sloveniek nominovaných v jednotlivých kategóriách, ale i dve dámy, ktoré tento rok získali Mimoriadne ocenenie. Rovnako ako po minulé roky, hodnotiaca komisia aj tento rok vybrala jednu z víťaziek na titul Absolútna Slovenka roka 2021.

Úvod večera, v ktorom sa celé Slovensko dozvedelo mená výnimočných ocenených žien, patril exkluzívnej premiére skladby Ave Maria, ktorú predstavil Jožo Ráž. Ako povedal, ide o jeho odkaz celému Slovensku v týchto ťažkých časoch.

Jožo Ráž

Ženy, špeciálne vlastnú matku, vyzdvihol vo svojom príhovore aj predseda NR SR Boris Kollár.

Boris Kollár

„Táto pieseň je venovaná všetkým, ktorým bolo ublížené, ale aj tým, ktorí ublížili a vedia, že im bude odpustené," povedal frontman skupiny Elán v úvode skladby Ave Maria.

Prvou mimoriadne ocenenou sa stala lekárka v "prvej línii" v boji s pandémiou COVID-19, Anna Hlavatá. Mimoriadnu cenu získala aj úspešná slovenská športovkyňa Petra Vlhová, ktorá sa však pre povinnosti súvisiace s prípravou na zimnú olympiádu galavečera nemohla zúčastniť. Ocenenie za ňu prevzal jej otec.

slroka.jpg

Prehľad ocenených Sloveniek v jednotlivých kategóriách

Biznis a manažment: Želmíra Komorechová, konateľka spoločnosti Kompava

Šport: Helena Hanková, bývalá mládežnícka volejbalová reprezentantka

Média a komunikácia: Anka Žitná, moderátorka spravodajskej televízie TA3

Anka Žitná divákov pozdravila cez obrazovku, cenu za ňu prevzala riaditeľka komunikácie a strategického rozvoja TA3 Oľga Dúbravská.

Umenie a kultúra: Zuzana Kocúriková, herečka

Veda a výskum: Zdenka Ďuračková, profesorka biochémie

Vzdelávanie: Anna Jurgovianová, pedagogička

Zdravotníctvo: Erika Mišiaková, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo v nemocnici Agel (Bánovce nad Bebravou)

Charita: Iveta Mišová, riaditeľka Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SRPodpora mladých talentov: Nina Krigovská, učiteľka ZUŠ

Cena Absolútna Slovenka: Želmíra Komorechová, konateľka spoločnosti Kompava

Záver večera už po štvrtýkrát patril pozvánke na jedinečné podujatie SLOVENSKÝ DEŇ KROJA, na ktorý všetkých pozvala v spoločnosti vnučiek v krojoch Mária Reháková.

Slovenský deň kroja 2021 -  Mária Reháková

Veľkolepý galavečer plný emócií, úspešných a talentovaných žien grandiózne ukončila druhým vstupom acapella FRAGILE v špeciálnej úprave s hudobnou kompozíciou od Queen - Bohemian Rhapsody. Predtým sa predviedli ukážkou z ich špeciálnej úpravy s názvom Daft Punk Medley.

V hudobnej umeleckej zložke programu sa ešte predstavila skupina Iconito, vedená vynikajúcim Tanečníkom z Lúčnice, Kristiánom Dufincom, pre divákov závere skladby Korene pripravila špeciálne prekvapenie, o ktoré sa postarala legenda herectva František Kovár. Ten sa po skladbe aj prihovoril nielen svojim kolegom z klipu, ale i všetkým Slovenkám.

Skupina Iconito

Áriu Rusalky z rovnomennej opery famózne odspievala naša operná diva Adriana Kučerová, v sprievode harfistky Kataríny Turnerovej.

Adriana Kučerová

 Vlastnú skladbu Grande Poem zahrala klavírna virtuózka Silvia Victoria Regia.

Silvia Victoria Regia

rNUlife.sk / slovenka roka, foto: Ramon Leško

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.