Skupina The Youniverse štartuje letnú párty s novým šťavnatým singlom Lime

Dnes 7.7. 2021 zverejnila kapela The Youniverse v poradí štvrtý singel z pripravovaného albumu NEON. Po nekonečne dlhom lockdownovom období sa všetci prirodzene neskutočne tešia z možnosti užiť si letnú zábavu naplno. Kapela The Youniverse svoju obrovskú radosť s možnosti opäť sa zabávať, na živo koncertovať, a žiť leto na plné obrátky, vložila do šťavnatej tanečnej skladby pod názvom Lime, ktorá už tradične vychádza vo vydavateľstve Bruuder Records.

Lime je úplne prvá a bez akejkoľvek skromnosti absolútne vydarená tanečná skladba, ktorú za veľmi krátky čas napísala speváčka kapely Tammy Nižňanská spolu s gitaristom Jergušom Oravcom a bubeníkom Adamom Olexíkom. Spolu so skladbou kapela prichádza aj s profesionálne vytvoreným videoklipom, ktorý párty atmosféru skladby len umocňuje. Videoklip vznikol v profesionálnom prostredí s profi štábom, kde hlavnú úlohu hrala Tammy Nižňanská, ktorá celý klip od vízie až po realizáciu úplne sama manažovala, režírovala a dokonca aj strihala.

„Skladba Lime vznikla naozaj za veľmi krátky čas. Je to niečo iné ako sme robili doteraz, myslím, že sa nám konečne podarilo zložiť párty song. Už počas masteringu skladby som mala v hlave myšlienku ako by mal klip vyzerať: iba sedieť a mať okolo seba plno tancujúcich, samozrejme krásnych chalanov, ako na nejakej rave párty. Som nesmierne šťastná, že sa to všetko nakoniec podarilo podľa mojich predstáv. Veľmi si vážim, že sme mohli spolupracovať s naozajstnými profíkmi. Casting sa veľmi vydaril, okrem peknej diverzity medzi účinkujúcimi sme mali česť pracovať aj s talentovaným tanečníkom Simonom Šinkom. Klip s nami konzultoval aj fenomenálny visual artist Matúš Bence. O styling sa postarala Zuzka Laučíková, ktorá spolupracuje s Českým aj Portugalským Vouge a Mischel Warenits, ktorá sa postarala o make up a hair styling . Kameru mal na starosti Michal Pavlovič zo Studia 23, produkciu riešil Mikuláš Škripeň, pomáhali aj dizajnéri Pavol Dendiš, Patrik Haaz a Famale. Štáb, ktorý na klipe pracoval bol dosť veľký a aj preto som nesmierne rada, že výsledok stojí za to. Paradoxne nám svojim spôsobom pomohla aj pandémia vďaka, ktorej nás finančne podporil Fond na podporu umenia. Bez tejto podpory by sa nám určito nepodarilo naplniť naše vízie, za čo sme samozrejme nesmierne vďační.“ – opisuje vznik skladby a vidoklipu Tammy Nižňanská

The Youniverse sa chystajú stráviť najbližší čas aj koncertovaním po slovenských mestách, kde do programu kapely pribudli aj všetky posledné single z pripravovaného albumu NEON. Fanúšikova kapely sa na nich môžu tešiť v týchto mestách:

23.7. Bratislava – Mäsokombinát
24.7 Dubnica nad Váhom – Múzeum
6.8. Trenčín – Mierové námestie
13.8. Banská Bystrica – Klub 77
14.8. Brezno – Bombura
17.8. Bratislava – Café Propeler
19.8. Nitra – Music a Café
4.9. Bratislava – Dunajský Pivovar
17.9. Prievidza - Piano Club
18.9. Žilina – Klub77

BIO

THE YOUNIVERSE - extravagantný, energetický, a nadčasový rock'n'roll z Trenčína a Bratislavy.

Okolo roku 2015 sa na bratislavskej hudobnej scéne objavila kapela THE YOUNIVERSE, ktorej ústredná dvojica - párik Tammy Nižňanská a Jerguš Oravec - spoločne snívala o experimentovaní a prepájaní žánrov. Chceli vytvoriť kapelu, ktorá by znela ako keby Led Zeppelin a Kanye West mali spolu dieťa” S Adamom Olexíkom a Šimonom Vladárom prišlo v roku 2017 ustálenie členov kapely a THE YOUNIVERSE je už tri roky ukážkou vynikajúcej inštrumentálnej harmónie a súzvuku.

Štýl je charakteristický fúziou bluesu, rock’n’rollu, elektroniky a popu. Hudobnú tvorbu dopĺňajú o zaujímavé koncepty podujatí (projekt A day in the life of a band, CMYK pop-up) a konceptuálnymi albumami (Debutový album CMYK rozdelený podľa štyroch tlačiarenských farieb - Cyan, Mangeta, Yellow, Keyblack). Ich podpisom je extravagancia a zdravo-arogantné vystupovanie, ktoré premietajú do živých vystúpení.

Mávajú celoročné turné po celom Slovensku, čím si vybudovali silnú fanúšikovskú základňu. Zahrali si na najväčších slovenských festivaloch ako je napríklad Pohoda Festival a Grape Festival. Tento rok mali priniesť show na medzinárodný festival Colours of Ostrava, ale kvôli súčasnej situácii to bude až o rok :). Svojim debutovým albumom CMYK boli niekoľkokrát nominovaný na Radio_Head Awards (album roka, debut roka a dvakrát singel roka). Nedávno odohrali koncert v národnej TV - STV1, kde boli hosťami hudobnej relácie 3PODIA spolu s Richardom Müllerom a raperom Vec. V januári tohto roku získali výročné ceny Zväzu autorov a interpretov v kategórii objav roka 2019 a speváčka Tammy Nižňanská získala ocenenie v kategórii speváčka roka.

V súčasnosti sa pracuje na v poradí druhom albume NEON, ktorý vyjde na svetlo sveta koncom 2021.

Členovia kapely:
Tammy Nižňanská (vokály), Jerguš Oravec (gitara) Šimon Vladár (basová gitara) a Adam Olexík (bicie).

Ocenenia
2018 CMYK -  Radio Head Awards 2019 Short list - Debut roka
2019 Tammy Nižňanská – speváčka roka 2019 Zväz autorov a interpretov populárnej hudby  (ZAI)
2019 The Youniverse – objav roka 2019
Zväz autorov a interpretov populárnej hudby  (ZAI)
Vydania:
2016
EP Raise Hell, Kid, 2017 SP Dark, SP Riverbanks
2018 deputový album
CMYK (BRUUDER Records)
2020 SP Unfollow Me?!, SP Video Love, SP Cold Hearted Parter (BRUUDER Records)

THE YOUNIVERSE na sociálnych sieťach:

Insta: https://www.instagram.com/theyouniverseofficial/

FB: https://www.facebook.com/tammyxyouniverse

YTB: https://www.youtube.com/channel/UCrjoaYSODVdceOUz0kr92gw

Branislav Kaľavský – Bruuder Records

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.