Dobrá správa: Rakúsky Festival FM4 Frequency sa predsa len bude konať v augustovom termíne

Od 1.júla u našich rakúskych susedov rušia obmedzenia spojené s konaním športových a kultúrnych podujatí. To bola veľmi dobrá správa aj pre organizátorov festivalu Frequency. Už toto leto teda svoje brány v plnej kapacite otvorí denný i nočný program festivalového areálu Green Park v meste St. Pölten. Lineup pre množstvo zrušených svetových turné je samozrejme o niečo netradične okresaný s prevahou nemecky hovoriacich umelcov, no zároveň sa určite je na čo tešiť!

Odkedy organizátori vedeli, že Frequency festival sa bude konať v pôvodne plánovanom termíne, a to od 19.-21. Augusta 2021, prípravy na preložený dvadsiaty ročník sú v plnom prúde. Samozrejme najviac šlo o to, aby LINEUP neutrpel tým, že väčšina veľkých mien odriekla pre COVID pandémiu tohto ročné, už raz preložené a plánované európske turné, resp. presunula účasť na hudobných festivaloch až na budúci rok. 20. ročník sa tak musí zaobísť napríklad bez Lewisa Capaldiho, či SUM41. Napriek týmto obmedzeniam sa organizátorom podarilo zachovať poriadne pestrý hudobný program!

Samotný hudobný program sa tohto roku ponesia viac menej na tanečnej DJ vlne, a niekde na pomedzí rappu a hip hopu. Medzi headlinerov môžeme bez pochýb zaradiť Marshmello alebo Christopher Comstock, amerického DJa a tvorcu elektronickej tanečnej hudby. Zaujímavosťou je, že na svojich hudobných a tanečných koncertoch sa objavuje výhradne s maskou. Nemenej známy je aj holandský house DJ Martin Garrix, ktorý nás už viackrát roztancoval aj na maďarskom Szigete. A roztancujú Vás aj skvelé sety v podaní holandského DJa AFROJACK, či v poslednej dobe veľmi populárneho austrálskeho producenta a DJa, Timmy Trumpet.

Tešiť sa môžete aj na domácu rakúsku scénu, publiku sa predstaví známy rapper RAF CAMORA či rocková skupina Bilderbuch, známa svojou hudbou poznačenou Art Popom. Predstavý sa aj mladý zaujímavý hip hop objav z Viedne, ktorý si hovorí Yung Hurn. Zarapovať si budete môcť aj s nemeckým producentom a rapp spevákom BonezMC, či americkými rappermi, TYGA a FUTURE. Predstaví sa aj mladý objev Loredana, švajčiarska rapperka a skladateľka kosovsko-albánskeho pôvodu, či nemecký rapper RIN s balkánskymi koreňmi. Nemeckú hip hop scénu doplní berlínska formácia K.I.Z. O pódiovú atmosféru a dobrú záavu sa postará aj bavorská dychovka, LaBrassBanda!

INFO NIGHTPARK : Kvôli bezpečnostným a vnútorným pravidlám proti šíreniu COVID-19 sa organizátori rozhodli presunúť Nightpark von na "Zelenú scénu" aj spolu so Silent Disco. Tam môžete tancovať pod šírym nebom až do východu slnka.

Ako sa dá dostať na festival FM4 Frequency? Autom, autobusom i vlakom. Najlepšie je krátku cestu z Bratislavy absolvovať vlakom. Do Viedne je to hodina cesty, a následne menej ako polhodina na hlavnú vlakovú stanicu v meste St. Pölten. Odtiaľ za poplatok premávala kyvadlová doprava priamo do areálu festivalu. Pokiaľ sa rozhodnete pre pohodlnejšiu cestu autom, treba sa riadiť navigáciou, následne v samotnom St.Pöltene organizátori festivalu každý rok dobre vyznačia všetky prístupy na festival priamo v teréne pri ceste, preto stačí sledovať navádzače.

Samozrejme odporúčame sledovať aktuálnu covid situáciu a všetky festivaloví info na :

https://www.frequency.at/

Celofestivalové pasy sa vypredali ešte v roku 2020 pred preložením festivalu na rok 2021

rNUlife.sk / frequency.at

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.