Kiná po pandémii otvorí aj dlho očakávaný film Muž so zajačími ušami!

Pandémia koronavírusu zatvorila kiná nielen na Slovensku na dlhé mesiace. Konečne sa idú kiná otvárať a diváci si budú môcť ako prvý slovenský film pozrieť film Martina Šulíka avizovaný ešte pred druhou vlnou koronavírusu na Slovensku. Distribučná premiéra je naplánovaná na 1. júl.

Premiéra filmu Muž so zajačími ušami z dielne režiséra Martina Šulíka bola prekladaná až dvakrát. Príčinou bola pandémia koronavírusu, ktorá zatvorila kiná nielen na Slovensku, ale prakticky na celom svete. Premiéru filmu Muž so zajačími ušami sme naplánovali na 1. júl 2021, pričom veríme, že otvorené už budú nielen menšie kiná a amfiteátre, ale aj multiplexy, aby si ho mohlo pozrieť čo najširšie publikum, povedal Denisa Biermannová zo spoločnosti GarfieldFilm, ktorá zastrešuje distribúciu filmu na Slovensku.

Svetovú premiéru mal film na 36. Medzinárodnom fimovom festivale vo Varšave, kde si získal veľmi pozitívne ohlasy nielen divákov, ale aj odbornej poroty.  Za svoj 10. jubilejný film získal Martin Šulík ocenenie za najlepšiu réžiu spomedzi 15 súťažných zahraničných filmov. Film zároveň ocenila aj ekumenická porota festivalu.

Veľmi sa tešíme, že po dvoch odložených distribučných premiérach sa jej film konečne dočká,” povedal producent filmu, Rudolf Biermann, “Úspech v Poľsku môže byť pre divákov známkou, že sa naň oplatí prísť a pre Slovensko je cťou, že sa kiná otvoria práve týmto slovenským filmom. Pevne veríme, že sa tak stane vo všetkých kinách na Slovensku, v menších aj vo väčších.”

Muž so zajačími ušami je lyrickou komédiou o mužovi, ktorý je zrazu obdarený zvláštnou schopnosťou, narastú mu zajačie uši a začína počuť myšlienky iných ľudí. Pochopí, že si o sebe vytvoril falošnú predstavu a jeho rodina, priatelia a známi ho vnímajú úplne inak ako si myslel. Rozhodne sa to zmeniť.

Spomedzi hercov sa vo filme objavia známe herecké mená. Hlavnú rolu stvárnil Miroslav Krobot, jeho dlhoročného priateľa si zahral Oldřich Kaiser, bývalú manželku Zuzana Kronerová a aktuálnu partnerku Alexandra Borbély. V roli dcéry sa objaví Táňa Pauhofová.

Film vznikol v produkcii spoločností Titanic a In Film Praha. Koproducentami filmu sú RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televize. Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond a Štátny fond kinematografie ČR. Do kinodistribúcie na Slovensku uvedie film Muž so zajačími ušami spoločnosť Garfield Film 1. júla 2021.

Muž so zajačími ušami Slovensko/Česko, 2020, 104 min Réžia: Martin Šulík Námet: Martin Šulík, Marek Leščák Scenár: Martin Šulík, Marek Leščák Kamera: Martin Štrba Producent: Rudolf Biermann, Martin Šulík

Hrajú: Miroslav Krobot, Oldřich Kaiser, Táňa Pauhofová, Alexandra Borbély, Zuzana Mauréry, Zuzana Kronerová, Réka Derzi, Vladimír Obšil, Tomáš Turek, Eva Bándor, Jana Oľhová, Dušan Trančík, Roman Polák, Juraj Johanides, Martin Šulík, Martin Štrba, František Lipták a ďalší

Prístupnosť: od 12 rokov

Facebook, Instagram a Youtube filmu Muž so zajačími ušami.

rNUlife.sk / Perla Žinčíková, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.