DIVADLO ARÉNA BEZPLATNE ZVEREJNÍ ĎALŠIE TRI PREDSTAVENIA ONLINE

Divadlo Aréna, napriek uvoľňujúcim sa opatreniam, chce potešiť fanúšikov divadla. V priebehu nasledujúcich troch týždňov bezplatne zverejní na svojom YouTube kanáli záznamy ďalších troch predstavení.

Aj napriek zlepšujúcej sa situácii a uvoľňujúcim sa opatreniam v súvislosti s koronavírusom Divadlo Aréna sprístupní online záznamy ďalších troch svojich divadelných predstavení, ktoré sa už nenachádzajú v aktuálnom repertoári divadla.

V priebehu nasledujúcich troch týždňov, vždy v piatok, zverejníme jednu z troch divadelných inscenácií na YouTube kanáli Divadla Aréna. Každá z nich bude verejnosti prístupná počas celého jedného týždňa, t.j. do štvrtka do polnoci. Fanúšikovia divadla si ich tak budú môcť pozrieť opäť bezplatne online z pohodlia svojho domova v ktoromkoľvek čase.

Sériu ďalších troch bezplatných predstavení otvorí hra Zem, nasledovať bude majstrovské dielo Henrika Ibsena Rosmersholm a známa slovenská opereta Pod cudzou vlajkou. Odkazy na bezplatné online záznamy predstavení bude Divadlo Aréna priebežne zverejňovať na svojej webovej stránke a sociálnych sieťach.

Divadlo Aréna zároveň pozýva milovníkov kultúry do divadla na svoje májové predstavenia:

17.5.2021 o 18:00 – JÁNOŠÍK – príbeh vraha? (inscenácia z tzv. Občianskeho cyklu Divadla Aréna)

24.5.2021 o 19:00 – NA MOL (komédia s nádychom alkoholu)

30.5.2021 o 16:00 – ZVIERATKÁ NA LETISKU (rozprávka s pesničkami)

Vstupenky na predstavenia je možné zakúpiť v sieti Ticketportal alebo v pokladni Divadla Aréna, ktorá bude otvorená od 10.5.2021, a to počas pracovných dní v čase od 15:00 do 18:00 hodiny a hodinu pred začiatkom predstavenia.

Podrobnejšie informácie k zverejňovaným online záznamom predstavení

Vladimír Hurban Vladimírov: ZEM

Zverejnenie online záznamu predstavenia:

07.05.2021 (piatok) od 00:00 hod. – 13.05.2021 (štvrtok) do 24:00 hod.

Link: https://youtu.be/7vg2o5YL1mg

Príbeh o mladej dievčine Jude, nešťastnej láske a tragickom osude postáv bojujúcich s túžbou po majetkoch a alkohole, v prostredí morálneho rozpadu slovenskej dediny.

Hra Zem vojvodinského Slováka VHV (Vladimír Hurban Vladimírov) nie je bežná "slovenská klasika". Svojou atmosférou, symbolizmom a vypätými emóciami sa blíži k modernej dráme. Zem je existenčná nutnosť, metafora ľudského života, spojenia s prírodou, nevyhnutného konca i nového začiatku. Smutno-krásna hra o nešťastnej láske a predurčenosti osudov rozdelených podľa majetku sa nás dotýka dodnes.

Na profesionálnom javisku sa inscenácia Zem hrala len raz, pred tridsiatimi siedmimi rokmi. Pre Divadlo Aréna ju v roku 2011 naštudovala slovenská režisérka žijúca v Paríži Mária Záchenská a scénu vytvoril grécky výtvarník Georges Vafias. Tento medzinárodný tím vyložil pôvodnú slovenskú hru svojským, moderným, nie celkom "slovenským" spôsobom. Inscenácia sa vyznačuje vynikajúcimi hereckými výkonmi všetkých ôsmich aktérov.

Réžia: Mária Záchenská, Dramaturgia: Zuzana Šajgalíková, Scéna a kostýmy: George Vafias, Účinkujú: Dušan CINKOTA, Vanda TUREKOVÁ, Petra VAJDOVÁ, Peter ŠIMUN, Andrea SABOVÁ, Braňo DEÁK, Judita HANSMAN, Štefan RICHTÁRECH

Premiéra: 23. marca 2011, Divadlo Aréna

Henrik Ibsen: ROSMERSHOLM

Zverejnenie online záznamu predstavenia:

14.05.2021 (piatok) od 00:00 hod. – 20.05.2021 (štvrtok) do 24:00 hod.

Link: https://youtu.be/1HBct7tGF7Y

Johannes Rosmer po samovražde svojej manželky žije vo svojom meštianskom sídle (Rosmersholme) s liberálne zmýšľajúcou Rebekkou Westovou. Postupne sa s Rosmerom začína diať (Rebekkiným vplyvom, alebo prirodzene?) vážna premena: vzdáva sa kňazského povolania a napokon i náboženskej viery. Tento fakt vyvolá rozruch v celej spoločnosti a reprezentanti cirkvi a tradičných hodnôt, rovnako ako liberálne hnutie stojace v opozícii, sa usilujú získať Rosmera na svoju stranu. Odhaľovanie minulosti a s ňou spojeného ťaživého pocitu viny sa zlieva so spoločensko-politickým zápasom, do ktorého je Rosmer vťahovaný. Uvedomenie si svojej pozície roztrhnutia medzi starým a novým svetom ho privedie do hraničnej situácie.

V modernom inscenačnom výklade režiséra Rastislava Balleka, ktorého súčasťou je i účinkovanie performerky Slávy Daubnerovej, sa v hlavnej úlohe Johannesa Rosmera predstavuje člen činohry SND Robert Roth.

Dramatická tvorba Henrika Ibsena patrí do zlatého fondu európskej literatúry. Inscenovanie klasického repertoáru je základom pre kultúrne vedomie a kontinuitu spoločnosti. Rosmersholm je považovaný za Ibsenovo majstrovské dielo. Na slovenských javiskách sa ocitol dvakrát: po prvýkrát v roku 1940 a naposledy v roku 2003, v oboch prípadoch na doskách SND. Tretíkrát ho uviedlo v roku 2013 Divadlo Aréna.

Réžia: Rastislav Ballek, Preklad: Ladislav Obuch, Úprava: Vladimír Strnisko, Dramaturgia: Zuzana Šajgalíková/Martin Kubran, Scéna a kostýmy: Katarína Holková, Účinkujú: Robert ROTH, Petra VAJDOVÁ, Ľubo BUKOVÝ, Braňo DEÁK, Juraj LOJ, Martin HRONSKÝ, Natália PUKLUŠOVÁ, Sláva DAUBNEROVÁ

Premiéra: 5. decembra 2013, Divadlo Aréna

G. Dusík, C. Radványi, O. Kaušitz: POD CUDZOU VLAJKOU

Zverejnenie online záznamu predstavenia:

21.05.2021 (piatok) od 00:00 hod. – 27.05.2021 (štvrtok) do 24:00 hod.

Link: https://youtu.be/B7CbaZD0EJA

Známa slovenská opereta s nezabudnuteľnými hitmi, odohrávajúca sa aj v exotickom prostredí Indočíny či romantickom Paríži, prináša príbeh lásky so šťastným koncom.

V roku 2007, pri príležitosti nedožitých 100. narodenín Gejzu Dusíka, sa Divadlo Aréna rozhodlo uviesť jeho slávnu operetu Pod cudzou vlajkou. Gejza Dusík napísal dvanásť operiet, viac ako 360 piesní a vyše dvadsať rokov bol jedným z najžiadanejších skladateľov na gramofónovom trhu. Najznámejším interpretom jeho melódií bol František Krištof Veselý, ktorý sa na doskách SND objavil v titulnej role operety Pod cudzou vlajkou. Nové naštudovanie kombinovalo tradičnú predlohu s modernými divadelnými postupmi.

Réžia: Rastislav Ballek, Dramaturgia: Martin Kubran, Scéna: Marek Hollý, Kostýmy: Eva Kleinová, Hudba: Gejza Dusík, Texty piesní: Oto Kaušitz, Libreto: Celo Radványi, Úprava libreta: Rastislav Ballek, Štefan Fejko, Peter Valo, Choreografia: Jaroslav Moravčík, Hudobné naštudovanie: Kristián Seidmann, Hudobný aranžmán: Juraj Bartoš, Hudobná nahrávka: Bratislava Hot Serenaders, Účinkujú: Ján KOLENÍK, Miroslava PARTLOVÁ, Marián LABUDA ml., Štefan RICHTÁRECH, Júlia JAMRIŠKOVÁ, Marta POTANČOKOVÁ, Miloš STANČÍK, Karol ČÁLIK, Petra LENÁRTOVÁ, Ivo HELLER, Přemysl BOUBLÍK, Rigondeaux PÉREZ, Pavol PLEVČÍK, Hrajú a tancujú - Zuzana LACKOVIČOVÁ, Dominik MIČEV, Viktória PAŽITNÁ

Premiéra: 1. apríla 2007, Divadlo Aréna

UPOZORNENIE: Vzhľadom na to, že ide o starší záznam predstavenia, prosíme divákov, aby ospravedlnili zhoršenú kvalitu obrazu a zvuku.

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.