Kapela Sám Sebou počas pandémie naspievala pieseň s pozitívnym odkazom korone, Dobre bude!

Kapela Sám Sebou prichádza s novým singlom s názvom Dobre bude, ktorý je ušitý na aktuálnu dobu, ktorú žijeme. Pieseň vznikla asi najrýchlejšie zo všetkých doterajších skladieb formácie. Spevák Matúš Fifik, ktorý je zároveň autorom textu, ju zložil doma iba s pomocou gitary.

"Som si toho vedomý, že COVID ochorenie je vo veľa prípadoch naozaj veľmi vážne, preto som sa snažil text napísať tak, aby nikoho neurazil, nič nespochybnil, ba naopak, aby ľudí trochu pobavil v tejto šialenej dobe. Následne som to zahral chlalanom a boli z tejto skladby nadšení, tak sme si povedali, že to proste musíme nahrať a dať von," hovorí spevák Matúš Fifik, ktorý pieseň aj produkoval v štúdiu Sám Sebou - Himself Studio.

"Hudobnej produkcii sa venujem už niekoľko rokov, no keďže v tomto období máme viac času ako inokedy, venoval som sa čo najviac aj samotnému zvuku a chcel som, aby sme si skúsili sami pieseň nahrať, odprodukovať a následne aj zmixovať a zmastrovať v našom novom štúdiu Himself Studio. Myslím, že sa nám to na prvýkrát podarilo, pretože pieseň znie naozaj dobre, dúfame, že to ocenia aj naši fanúšikovia," pokračuje Matúš.

O videoklip sa postaral kameraman a režisér Tomáš Malejčík, s ktorým sa členovia kapely poznajú už dlhšie, no točili spolu prvýkrát. "Oslovili sme ho na spoluprácu a sme naozaj prekvapení, ako video krásne natočil a za krátky čas spracoval. Klip zachytáva atmosféru nahrávania v našom štúdiu a popri tom sme si trošku zapózovali aj v ochranných plášťoch. Veľa sme sa pri natáčaní nasmiali a myslíme si, že to je vidieť aj na výsledku, ktorý dúfam divákov pobaví," dodal Matúš Fifik.

Foto: Slavomír Vavrek

Kapela Sám Sebou pochádza z Jamníka a na konte má 4 štúdiové albumy. Kapelu tvoria bratia Fifikovci Matúš a Marek, bratranec Róbert Faith a textár František Pavol. Medzi najväčšie hity kapely patria skladby V šťastí aj nešťastí, Znova sa zamiluj, Na čom záleží či Mám ťa rád, ktoré dosiahli niekoľko miliónove videnia na YouTube.

rNUlife.sk / TS Sám Sebou

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.