Dua Lipa prichádza znova zahviezdiť s novinkou „We’re Good“ v reedícii albumu Future Nostalgia (The Moonlight Edition)

Pieseň We’re Good by ste na jej minuloročnom albume Future Nostalgia hľadali márne. Aj preto vychádza jeho deluxe reedícia nazvaná Future Nostalgia (The Moonlight Edition) rozšírená nielen o novinku We’re Good, ale tiež o najrôznejšie hosťovačky (One Day s J Balvinom a Bud Bunnym, Prisoner s Miley Cyrus) a ďalšie nevydané piesne.

"Vôbec neviem, ako by som to vysvetlila, ako by ste začali popisovať, čo je to vlastne za pieseň.." povedala Dua Lipa na svoj nový track a dodala:

"Myslím si, že samotný obsah piesne je predsa len zaujímavý. Jeho súčasťou je priateľský rozchod, ktorý si v takýchto prípadoch želá naozaj každý. Nechýba čistý rozchod bez hádok ako zlom v nefungujúcom vzťahu, ktorý umožňuje rýchle pohnutie sa z miesta. Bolo nám dobre, nemôžeš sa nahnevať ani rozčúliť, ak ten druhý pôjde svojou cestou ďalej. Myslím, že je to celkom prosté a jednoduché, dali sme tomu všetko, čo sme mali, no je čas, aby som ti z okna zamávala na rozlúčku. Ukončíme to tak, ako by sme mali v dobrom a povieme si, že sme ostali v pohode..."

Celkovo za skladby na albume pozbierala Dua Lipa celosvetovo 6 miliárd prehratí. Na Spotify je najpočúvanejším britským interpretom a vôbec najstreamovanejšou ženou sveta.

Kým väčšina európskych speváčok nikdy nejako výrazne nedokázalo zaujať publikum v USA či v Ázii (v poslednej dobe v podstate len Adele), no zdá sa, že teraz to dokázala práve Lipa. V USA aktuálne boduje spolu s americkým raperom DaBabym so singlom Levitating. V americkom singlovom rebríčku Billboard Hot 100 je táto nahrávka už druhý týždeň na 5. priečke. Pre milovníkov štatistík ešte dopĺňame, že v Anglicku sa od roku 1955 žiadnej speváčke nepodarilo udržať naraz tri single v Top 10 tak dlho ako jej. Dua Lipa je jednoducho dnešnou kráľovnou svetového popu!

Dua Lipa minulý rok po tom, čo sa skladba s veľkým potenciálom If It Ain't Me dostala na internet aj bez oficiálneho vydania, potvrdila, že oficiálne bude na reedícii jej albumu, práve vydaného Future Nostalgia (The Moonlight Edition). U všetkých jej fanúšikov vzbudila vtedy okamžite obrovskú pozornosť aj vďaka tomu, že išlo o spoluprácu so známou americkou R'n'B speváčkou Normani. Z pôvodnej verzie pre zmenu ale vypadla spomínaná Normani, ktorú však na skladbe môžete počuť aspoň v podobe vokálov.

Video otvára pastelové rokokové umelecké dielo, obraz Únos Európy od Noela-Nicolasa Coypela (1726-1727). Je to násilný grécky mytologický príbeh o tom, ako sa Zeus premenil na bieleho býka, aby zviedol Európu. Európa nevedomky skočila na býka a preplávala na ostrov Kréta, kde bola znásilnená a stala sa kráľovnou ostrova. Na jej počesť je pomenované súhvezdie Býka. Hudobné video sa odohráva na mori, na nostalgicky známej plavbe asi najznámejšej "nepotopiteľnej" lode sveta. Lipu tak môžeme sledovať ako barovú speváčku, čo zabáva hostí na Titanicu, zatiaľ čo sa im pripravjú morské špeciality v lodnej kuchyni. Hlavný chod sa podáva exkluzívne homár. Ako prvá a zároveň aj posledná plavba tohto parníka dopadla, zrejme všetci dobre vieme. Speváčku našťastie ani zrážka s ľadovcom a potápajúcas a loď nezastavila v tom, aby svojich priaznivcov naďalej tešila svojím podmanivým spevom, až do úplného konca.

rNUlife.sk / Renáta Tomášová, Warner Music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.