Favorite Obsession vydávajú debutové EP Sad Disco, natočili aj klip k piesni Green Eyes

Mladá trojica Favorite Obsession púšťa do sveta svoju prvú komplexnú nahrávku plnú osobných spovedí a hľadania hraníc spolužitia ako vo vzťahoch, tak v samotnej kapele. EP s názvom Sad Disco vychádza spoločne s videoklipom k piesni Green Eyes v piatok 29. januára na DIY kazete v limitovanej edícii 30 ks a na počúvanie bude na streamovacích platformách kapely.

Mostecká shoegaze/dream popová kapela Favorite Obsession funguje iba od roku 2018, za tú dobu ušla dlhú cestu od domáceho nahrávania až ku štúdiovým stretávka v Golden Hive Studios, kde pod producentskou taktovkou Sáry Vondráškovej (Never Sol) dotvorila svoje debutové EP. Snúbi vintage zvuk s popovými melódiami a osobitým vokálom líderky Karolíny Nodesovej.

Tematicky dávajú piesne na EP dohromady osobný príbeh, ktorý začína neverou (Green Eyes) a končí uvedomením si, že si vo vzťahoch ľudia ubližujú tak trocha naschvál (Cry on Purpose).

"Celé EP je prepletené queer vzťahmi, monogamiou/polygamiou a celkovo objavovaním hraníc sexuality a spolužitia dvoch alebo viacerých osôb," hovorí k svojej tvorbe Karolína a jedným dychom dodáva: "Cry on Purpose som nahávala v prvom lockdowne v izbe po tom, čo som jeden večer počúvala spomalené verzie pesničiek s backtropom búrky a plakala pri tom."

Kapela pojala svoje EP vizuálne a ku každej piesni z neho tak postupne zverejní aj videoklip. Svoj release vydáva zároveň aj s videoklipom k piesni Green Eyes, ktorý režírovala a natočila Anastasya CYA: "Chcela som si vyskúšať nový kreatívny proces tvorby hudobného videa. S kapelou sme sa rozhodli oslobodiť od štruktúrovaného scenára a namiesto toho si skôr len hrať." Videoklip je tak súhrou rôznych intuitívnych nápadov a vizuálnych prvkov.

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.