Cestovateľský portál Kudy z nudy mal v pandemickom roku rekordnú návštevnosť

Cestovateľský portál agentúry CzechTourism  www.kudyznudy.cz  dosiahol v roku 2020 rekordných 18,8 miliónov návštev, čo je nárast o 4 percenta oproti rekordnej návštevnosti rok predtým. Počet užívateľov sa zvýšil na 9,2 miliónov (nárast o 7 %). Stratu ôsmich miliónov vstupov z upútaviek a detailov podujatí nahradila redakcia počas pandemického lockdownu tipmi na výlety do prírody a tematickými vychádzkami. Portál začiatkom júla ponúkol platformu na stiahnutie kúpeľných poukazov, ktoré vlani využilo vyše 161 tisíc záujemcov. Táto podpora kúpeľov pokračuje až do 30. júna 2021.        

Cestovatelský portál Kudy z nudy dosáhl v roce 2020 rekordní návštěvnosti |  TTG - vše o cestovním ruchu

„Koronavírusový rok prakticky zastavil konanie akcií, ktoré návštevníci na Kudy z nudy pravidelne vyhľadávali. Hlavný záujem sa presunul na tipy zaujímavých vychádzok, výletov do prírody a voľne prístupné pamiatky. Návštevnosti pomohla kampaň #svetovéČesko, počas ktorej redakcia publikovala vyše 200 článkov o miestach v Česku, ktoré sú svetoznáme podoby, i platforma na sťahovanie kúpeľných poukazov. Vlaňajšou novinkou je týždenný newsletter Kudy z nudy a vylepšená aplikácia Kudy z nudy – tip na víkend, ktorú používa vyše 50 tisíc Čechov. Našim cieľom je ich počet do konca tohto roka zdvojnásobiť,“ hovorí riaditeľ CzechTourism Jan Herget.     

Cestovatelský portál Kudy z nudy dosáhl v roce 2020 rekordní návštěvnosti |  TTG - vše o cestovním ruchu

Kudyznudy.cz je ťažiskový nástroj tejto agentúry na podporu domáceho cestovného ruchu. Facebookový profil Kudy z nudy má vyše pol milióna fanúšikov, profil na Instagrame viac ako 85 tisíc sledujúcich. Podľa prieskumu spoločnosti IPSOS s agentúrou CzechTourism pozná cestovateľský portál Kudy z nudy 87 % Čechov a každý druhý na ňom hľadá inšpiráciu na domácu dovolenku alebo výlet. V porovnaní s podobnými portálmi v ČR je to jednoznačne najvyššia vedomosť a sledovanosť. Desať najvyhľadávanejších aktivít tohto portálu za rok 2020 je nasledovný:

1.      Kudy z nudy - Český Grand Canyon - Velká Amerika

2.      Kudy z nudy - Svět Medúz Arkády Pankrác - největší medúzárium v Evropě

3.      Kudy z nudy - Skryjská jezírka - objevte kouzelnou přírodní scenérii na Zbirožském potoce

4.      Kudy z nudy - Stezka Valaška - stezka mezi korunami stromů Pustevny

5.      Kudy z nudy - Vyhlídka Máj - jeden z nejkrásnějších rozhledů na Vltavu

6.      Kudy z nudy - Cinibulkova stezka - to nejlepší z Kokořínska

7.      Kudy z nudy - Vyhlídka Solenická podkova – romantický výhled na meandr Vltavy

8.      Kudy z nudy - Čertovy hlavy - monumentální skulptury Václava Levého

9.      Kudy z nudy - Levandulová farma Starovičky - levandule z jižní Moravy

10.   Kudy z nudy - Drábské světničky - skalní pevnost v Českém ráji

Film režiséra Jiřího Vejdělka Posledná aristokratka začiatkom tohto roka na portál Kudy z nudy prilákal vyše 100 tisíc užívateľov, ktorý hľadali informácie o rode Kostkovcov a filmových lokalitách, najmä zámky Lemberk, Buchlovice, Rájec nad Svitavou, Jaroslavice a Milotice. Najväčší počet záujemcov o tieto lokality bol vo večerných hodinách 1. 1. 2021, kedy film v premiére uviedla Česká televízia, a trval i počas víkendu 2. a 3. januára. Záujem o rod Kostkovcov prekonal i novoročné ohňostroje, čo bol predtým novoročný top záujem.  

rNUlife.sk / Pavol Erdziak

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.