PILOT SA LÚČI S ROKOM 2020 SILVESTROVSKOU HYMNOU „HORŠÍ UŽ TO NEBUDE“

Nabitý pop a svieža energia – to je talentovaná skupina Pilot, ktorá patrí medzi nové objavy českej popovej scény a teraz prichádza s novým singlom a videoklipom Horší už to nebude. Štvorica mladých muzikantov nadväzuje na predchádzajúce pozitívne prijaté piesne Éterická, Za sebou či rádiovo úspešnú skladbu BĚŽ. Aktuálne kapela svojou hravou novinkou reaguje na okolnosti roku 2020. K piesni vznikol bláznivý videoklip, v ktorom vystupuje skupina v kurióznych kostýmoch netopiera či v ochranných oblekoch a na rôznych miestach Prahy tak víta príchod nového roka.

„Horší už to nebude je silvestrovský song o konci toho najšialenejšieho roka, ktorý väčšina z nás zažila. Pôvodne sme chceli v texte spomínať na všetko zlé, čo sa dialo, celý rok vyhejtovať, potom nám ale napadlo celé to otočiť a pozrieť sa na to z pozitívnej stránky, že to najhoršie už máme za sebou – dno sme si obhliadli zo všetkých strán, a môžeme naspäť hore,“ komentuje novinku frontman a spevák Daniel Hrdlička.

Po hudobnej stránke sa Pilot drží svojho originálneho štýlu plného pozitívnej energie, silných melódií a roztancovaných refrénov. V piesni sa na nič nesťažujú, práve naopak – na celú vec sa pozerajú pozitívne, pretože tento rok sa končí a horšie už to (snáď) nebude. Hudobná produkcia skladby vznikla kompletne v réžii kapely a o mix a mastering sa postaral Adam Vychodil (Lenny, Deaf Heart atď.). Kamery a réžie videoklipu sa ujal Radovan Táborský.

O natáčaní spevák Dan hovorí s úsmevom: „Vo videoklipe sme sa pasovali do takej Hare Krišna úlohy. Ráno sme sa prezliekli do kostýmu netopiera a covid oblekov a zavesili sme obrovskú sedem metrovú plachtu s nápisom HORŠÍ UŽ TO NEBUDE na Letnú na Stalina, čím sa celý klip začína… Plachta zostala na Letnej celý deň, šírili sa nejaké fotky na letenských facebookových skupinách, kde ľudia riešili, čo to má znamenať.“

Súčasťou natáčania bol i busking sprievod od Prašnej brány až na Václavské námestie, počas ktorého sa vybrala finančná podpora putujúca na pomoc nemocniciam.

Partia, ktorá si počas svojej doterajšej kariéry už vyskúšala hlavné pódiá festivalov Majáles či Sázavafest a predskakovala ťažkým vahám českej popmusic ako Lucie alebo Chinaski, aktuálne pracuje na svojom debutovom albume. Očakávaná novinka je v pláne v prvej polovici budúceho roka a zoznam producentov, medzi ktorými nechýbajú Marcell, Lukáš Chromek, Tomáš Konůpka (Mydy Rabycad, 7krát3), Nero Scartch (Mydy Rabycad) a Ondřej Žatkuliak (Rooftop Studio) naznačuje, že sa zdvíha čerstvý vietor, ktorý má ambíciu značne rozvíriť českú pop-rockovú scénu.

Pilot – Horší už to nebude: https://lnk.to/PilotHorsiUzToNebudePR
Pilot Instagram: https://www.instagram.com/kapelapilot/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCLIPRHkcAw3Ndxc7460IOw
Pilot Facebook: https://www.facebook.com/kapelapilot/

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.