Skupina Šalefuky vydáva debutový album a prichádza s novým videoklipom Svetluška

Slovenská skupina Šalefuky, ktorá na scénu vstúpila koncom roka 2019, si získala fanúšikov chytľavými rytmickými skladbami. S novým singlom Svetlušky, ktorý prekypuje ženskosťou a vášňou, vám však brnkne na inú strunu. Spolu videoklipom skupina v týchto dňoch uvádza aj svoj debutový album.

Skladba v štýle brazílskej bossa novy je po singli Ó, žandára!, plnom energie a rómskeho temperamentu, veľkým prekvapením. K jej intímnej atmosfére prispel aj tanečné umenie očarujúcej finalistky televíznej šou Let's Dance Dominiky Roškovej, ktorej partnerom vo videoklipe je tanečník Máté Csorba. "Dominika so svojím partnerom dokázali presne vystihnúť myšlienku, ktorú som mala pri písaní textu," teší sa speváčka a autorka textu Agáta Kováčiková.

videoklip Svetluška, 2020

"Svetluška v sebe spája tri generácie - autentickú melódiu vytvorenú mojou mamou, odetú v mojej hudobnej produkcii, a zároveň obnaženú zmyselným textom najmladšej členky skupiny Šalefuky Agáty," dodáva líder kapely, saxofonista a skladateľ Milo Suchomel. Ďalšími hudobníkmi, ktorí sa podieľali na nahrávaní piesne sú Ondrej Juraši (krídlovka), Pavol Bereza (gitara), Lukáš Deviatka (basgitara), Marek Rašman (bicie) a Peter Raitl (perkusie). O kameru a produkciu videoklipu sa postarali Vlado Straka a Peter Regec

Singel Svetluška je jednou z piesní na čerstvo vydanom prvom autorskom albume Šalefuky. Ako naznačili tri doteraz zverejnené skladby, ide o veľmi rozmanitú nahrávku, na ktorej si podľa Mila Suchomela každý nájde to svoje. Skladby sú inšpirované slovenským folklórom a rómskou kultúrou s prvkami balkánskej hudby a jazzu. 

"Som šťastný, že v tomto extrémne ťažkom období sme dokázali vytvoriť náš debutový album. Prináša radosť, optimizmus, originálne pesničky, ktoré v sebe spájajú ľudskosť, autenticitu, melodiku a svieže texty. Dúfam, že poslucháči ocenia našu úprimnú hudbu," uzatvára hudobník.

rNUlife.sk / TS Milo Suchomel

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.