Hudobný skladateľ Martin Kráľ vystúpil v televíznej relácii ako podporovateľ útulkáčikov

Talentovaný hudobný skladateľ a klavirista Martin Kráľ je okrem svojej tvorby známy tým, že má veľké srdce. Rád nezištne podporuje rôzne dobročinné podujatia nielen pre ľudí, ale aj pre zvieratká. Najnovšie v televíznej relácii predstavil psíka z útulku, ktorému sa venuje.

Známy hudobný skladateľ Martin Kráľ už niekoľko rokov pravidelne podporuje rôzne dobročinné podujatia. Viac ako šesť rokov navštevuje malých onkologických pacientov, aby im svojou hrou na klavíri spríjemnil pobyt v nemocnici. Pomocou hudby pre nich vytvára pokojné prostredie, kde aspoň na chvíľu zabudnú na problémy a bolesť. Ako sám vraví, podpora týchto aktivít vychádza z jeho prirodzenej potreby pomáhať ľuďom: „Pre mňa nie je nič dôležitejšie ako prinášať mojou hudbou ľuďom radosť. Prajem si, aby sa po vypočutí mojich skladieb ľudia cítili šťastní.“

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14873#105

Priatel pes magazin - Videos | Facebook

Martin sa v posledných rokoch začal venovať aj pomoci týraným a opusteným zvieratkám. Zúčastnil sa niekoľkých podujatí s názvom Nájdite sa!, ktoré organizuje Zvierací ombudsman. So svojimi kolegami z umeleckej scény ako sú Celeste Buckingham, Dominika Mirgová a ďalší, tu vystúpil so svojou tvorbou a vyjadril tak podporu združeniam a útulkom.

Týranie zvierat považujem za aktuálny a veľký problém v našej spoločnosti. Každý deň pribudne na Slovensku správa o týraní. Zvieratá týrajú dospelí aj deti a je mi z toho úprimne ťažko. Nájdite sa! je krásna dobročinná akcia. Ľuďom, ktorí si chcú adoptovať opustené zvieratko, sa tu predstavia útulkáči z celého Slovenska. Prial by som si, aby sa čo najviac psíkov dostalo z útulkov do domáceho prostredia. K ľuďom, ktorí ich budú milovať a starať sa o nich,“vysvetľuje Martin.

Aj preto sa rozhodol prijať pozvanie do novej televíznej relácie RTVS Priateľ pes, ktorú odvysielali 19. decembra. Martin tam prišiel s krásnym psíkom, útulkáčikom Foxim. Pozná ho už vyše roka a pri venčení s ním zažil veľa zábavy a príjemných chvíľ.

Chcel som aj takto ľuďom pripomenúť, že pomáhať opusteným a týraným zvieratkám a útulkom, môžeme nielen počas obdobia Vianoc, kedy sa snažíme byť lepší, ale počas celého roka. Rád by som ľudí motivoval k adopcii opustených zvieratiek. A tých, ktorí nemajú možnosť vziať si štvornohého kamaráta domov, aspoň k pravidelnému venčeniu psíkov v útulkoch,“dodáva Martin.

O tom, že talentovaný hudobný skladateľ a klavirista Martin Kráľ má veľké srdce a hudbu komponuje dušou, svedčí aj jeho tvorba. Minulý rok svoje sily spojil s talentovanou speváčkou Veronikou Strapkovou. Výsledkom bola dojemná skladba s názvom Nesmrteľná vznikla na podporu detských onkologických pacientov. V súčasnosti Martin pracuje s Dominikou Starou na novej pesničke so silným odkazom. Singlová novinka má ľuďom pomôcť pozitívne myslieť a prekonať ťažké časy spojené s pandémiou COVID – 19.

Bio

Martin Kráľ sa narodil v roku 1988 v Bratislave. Nepochádza z hudobnej rodiny a nevyštudoval konzervatórium. K hudbe a hre na klavíri sa dostal v útlom detstve. Šiel za svojim snom a dnes sa venuje výlučne autorskej tvorbe. Hoci je aktuálne považovaný za jedného z najtalentovanejších skladateľov slovenskej populárnej hudby, nie je mu cudzí žiaden štýl. Hudbu tvorí tak ako cíti, vždy autenticky a s vášňou. Okrem komponovania hudby píše aj texty k svojim pesničkám. Na konte má mnoho úspešných spoluprác so známymi osobnosťami slovenského hudobného sveta, medzi ktorých patrí napríklad slovenská rocková legenda Paľo Drapák, vynikajúce speváčky Veronika Strapková, Anabela Mollová, Lenka LeRa Rakar, raperi Vladis, Plexo, Čis T a ďalší. V roku 2017 vydal svoje debutové CD s názvom Tvárou v tvár životu.

Viac info: www.facebook.com/Kral.pianist | www.instagram.com/martinkral_skladatel/

rNUlife.sk / Ján Lukáč, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.