Alex Haňdiaková a Martin Klinčúch predstavujú svoj debutový duet s názvom Kúzlo Vianoc

Alex Haňdiaková a Martin Klinčúch predstavujú svoj debutový duet s názvom Kúzlo Vianoc. Vo videoklipe sa okrem spevákov objavia aj Diana Hágerová a Roman Juraško s dcérkou Izabelkou, či bubeníčka Nikoleta Šurinová.

Melódia skladby hrala v mysli speváčky už od malička, ale verejnosti sa ju rozhodla predstaviť až teraz: „Je to moja srdcovka a v podstate úplne prvá pesnička, ktorú som kedy vymyslela. Mala som ju v hlave už od malička a bola pre mňa taká silná, že som si ju zapamätala až dodnes,“ povedala Alex. Text bol pôvodne napísaný v angličtine, o jeho slovenskú verziu sa postaral Marián Bezáni. „Chcela som, aby bola skladba osobnejšia a v mojom rodnom jazyku,“ opisuje speváčka. S Martinom, ktorý aktuálne hrá aj v seriáli Pán profesor, sa pozná už od malička a sú veľmi dobrí priatelia. „Túto pesničku som si vždy predstavovala ako duet. S Maťom trávim veľa voľného času. Krásne spieva, takže mi hneď napadlo, či nevytvoriť niečo spoločné,“ dodáva.

V piesni znie aj hudobné umenie Nikolety Šurinovej, ktorá sa zviditeľnila aj účasťou v šou Česko Slovensko má talent. Svojou dokonalou hrou na bicie dodáva skladbe správnu gradáciu.

Réžiu videoklipu si zobrala pod taktovku Katarína Plevová, o kameru a strih sa postaral Ľuboš Fiala. Úlohy hercov vo videoklipe sa s radosťou ujali Diana HágerováRoman Juraško s dcérkou Izabelkou. „Nakrúcanie videoklipu malo takú úžasnú atmosféru, že sme si chvíľkami pripadali akoby už naozaj boli Vianoce. Všetko do seba pekne zapadalo. Na každom členovi tímu bolo vidieť, že mu na tomto projekte záleží. To sú tie momenty, keď práca nie je prácou. Rovnako sme sa cítili aj my. Radosť pracovať-nepracovať s takýmito ľuďmi,“ teší sa Diana. „Pre Izabelku to bol prvý naozajstný kontakt s kamerou a hoci sme to tušili, lebo doma je to malá speváčka a herečka, úplne nás dostala. Nakrúcanie si užívala do poslednej chvíle. K celému skvelému zážitku u nej dopomohol aj psík, ktorý s nami celé nakrúcanie absolvoval,“ dodáva Roman. Práve psík Dusty (ktorého paničkou je v skutočnosti Alex) je dôležitým prvkom a indíciou v deji videoklipu. Na jeho začiatku sa totiž prostredníctvom kresbičky malej Izabelky dozvedáme, že by si veľmi priala súrodenca. Jej rodičia si to všimnú a pripravia si pre ňu vianočné prekvapenie. Ako posledný darček si pod stromčekom rozbalí modrú detskú ponožku, ktorou jej Diana s Romanom oznámia, že sa v nasledujúcom roku súrodenca naozaj dočká. Na autenticite celého príbehu pridáva aj fakt, že Diana s Romanom bábätko skutočne čakajú.

Na záver klipu si pozorný divák všimne niekoľko detailov, ktoré ho celý prepájajú. Náramok na ruke, spomínaný psík, či fotografie prezradia, že Alex s Martinom si v klipe zahrali dospelú Izabelku s jej bratom. „Výsledok našej spoločnej práce je neskutočný. Keď som videla finálny zostrih videoklipu, zostala som bez slov. Bolo to presne také, aké som chcela. Katka a LuFi sa postarali o to, aby sa môj malinký sen stal skutočnosťou. Pokora a radosť, ktorú som cítila aj od Dianky, Romana a Izabelky ma naplnili pocitom, ktorý je na nezaplatenie. Verím, že sa pri počúvaní tejto skladby a sledovaní videoklipu k nej, dostane k ľuďom pokoj a láska. Pretože to je skutočne to, čo vrátane zdravia potrebujeme najviac. Všetkým aj takýmto spôsobom prajem krásne a štedré sviatky,“ uzatvára Alex.

Alex Haňdiaková instagram.com/alexshaska

Martin Klinčúch instagram.com/m_klinec

Nikoleta Šurinová instagram.com/nikoletadrummer_official

rNUlife.sk / Adriána Čahojová, Soul for Show

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.