Le Payaco zverejnili nový videoklip ku skladbe Kreslo z posledného štúdiového albumu

V Piatok 4. decembra zverejnila kapela Le Payaco v poradí už tretí videoklip k albumu Pohybliví v nehybnom, ktorý vyšiel v apríli pod značkou Bruuder Records.

"Pesničku Kreslo sme nahrali celkom spontánne a veľmi  rýchlo. Chceli sme nejako využiť voľný čas, ktorý sa v štúdiu LVGNC nečakane naskytol uprostred mixáže albumu. Tom Lobb, ktorý s nami nahrával a mixoval väčšinu materiálu, musel nečakane zo štúdia odísť a niečo súrne vybaviť. Nechcelo sa nám len tak sedieť a čakať, tak sme poprosili  Olivera Fillnera z vedľajšej réžie o krátku spoluprácu. On ochotne súhlasil a kým rozostavil mikrofóny, ukázal som chalanom akordy. Kedže sme v ten deň mixovali, bicie ani basa v štúdiu neboli. Tak si Juraj sadol za klavír, Martin zobral elektrickú gitaru a ja akustiku. Keď bolo všetko asi za dvadsať  minút pripravené a nazvučené, poprosili sme Olivera, aby nás na jeden záber natočil na mobil. Takže do pól hodinky sme mali Kreslo so zvukom aj obrazom hotové," približuje vznik skladby Tomáš Sloboda.

"Text som napísal pri čakaní dcéry na chodbe školy, kam chodila na tanec. V podstate som len opísal okolie, počasie a chvíľu v ktorej som sa nachádzal. To kreslo, a všetky tie veci naokolo, ktoré v pesničke spomínam, tam pravdepodobne sú dodnes. Iba riaditeľka školy je v skutočnosti riaditeľ. Ale to som vtedy v šere tej chodby iba zle videl na menovku riaditeľne, čím sa dodatočne pánovi riaditeľovi ospravedlňujem za tento môj prešľap," dodáva Tomáš s úsmevom.   

BiO

Le Payaco založili v roku 1996 štyria kamaráti a spolužiaci, gitarista Tomáš Sloboda, basgitarista Martin Stempel, bubeník Juraj Vitéz a gitarista Stanislav Petrov, ktorý po vydaní debutového albumu v roku 2000 z kapely natrvalo odišiel. V Bratislave sa rýchlo stali jednou z najvyhľadávanejších kapiel a postupne aj pravidelnými účinkujúcimi a headlinermi najväčších slovenských festivalov. Vydali šesť albumov a niekoľko veľmi úspešných singlov. Pesničky ako Sadni si mi na kolená, alebo Dobrý večer priatelia doslova zľudoveli.

Najnovší album Pohybliví v nehybnom vyšiel 16.4.2020 vo vydavateľstve BRUUDER Records, ako LP na 12“ čiernom vinyle, na CD - digipack a digitálne (DL) na všetkých dostupných streamingových službách. https://www.bruuder.eu/sk/vydania/pohyblivi-v-nehybnom-2020

Členovia kapely:
Tomáš Sloboda – gitara, klávesy, basa, perkusie, spev
Martin Stempel – basa, gitara, klávesy, klarinet, , spev
Juraj Vitéz – bicie, perkusie, klávesy, gitara, spev
Tomáš Vagaský – gitara, spev
Jerguš Oravec (hosť) – gitara, klávesy, vokály

rNUlife.sk / Branislav Kaľavský (Kalo), BRUUDER records, Foto: Martin Črep

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.