Zuzana Smatanová prišla s príjemným zimným singlom December. Klip si ilustrovala sama!

Posledný mesiac v roku víta novou pesničkou aj Zuzana Smatanová. Nejde však o vianočný singel. V lyrickom texte plnom obrazov a metafor podmanivo opisuje samotnú zimnú atmosféru a detaily v prírodnom kolobehu. Pesničku, ktorú si sama napísala a naspievala, sprevádza animované lyric video, ktoré je plné jej vlastných ilustrácií.

"Už niekoľko rokov ma fanúšikovia žiadajú, aby som napísala vianočnú pesničku, hoci ja som po takej vo svojom repertoári nikdy netúžila. Mám rada vianočné pesničky, ale myslím si, že atmosféra Vianoc bola už toľkokrát tak krásne opísaná, že by som zrejme nič originálnejšie nevymyslela," priznáva Zuzana Smatanová. "Napísala som teda pre fanúšikov zimnú pesničku December, v ktorej opisujem to, ako ja vnímam december a zimu, ako ročné obdobie. Príroda sa po jeseni úplne zmení, a práve to ma inšpirovalo opísať všetky tie krásne veci, ktoré máme v zime bežne pred očami."

„Text som začala písať v horúcom auguste tohto roka, čo bolo trochu bizarné, lebo som si všetko okolo seba musela predstaviť tak, akoby bola zima. Doma som nahrala demo a v septembri som začala v štúdiu produkovať a nahrávať spolu s Ivanom Jombíkom, ktorý sa postaral o mix a mastering. Spolupracovala som tiež s Tomášom Löbbom a gitary mi nahral môj gitarista Dušan Kulich. Súčasne s produkciou pesničky som začala doma ilustrovať jednotlivé obrázky do videoklipu. Trvalo mi to celý september a veľmi ma to bavilo. Chcela som vytvoriť ilustrovanú knižku o decembri a konečnú animáciu mi vytvoril Roman Kovár.“

Keďže ani Zuzana aktuálne nemôže vykonávať svoje milované povolanie naplno, hlavne koncertovanie, začala sa počas obmedzení pandémie naplno realizovať aj v inej umeleckej oblasti. Popri hudbe je totiž jej veľkou láskou výtvarné umenie. Dokonca profesionálne ilustruje knižky pre deti. Rozhodla sa preto tieto dve svoje múzy spojiť, svoje výtvarné nadanie a hudobný um v podobe kráneho animovaného klipu.

Pieseň a videoklip December boli odpremiérované presne prvý decembrový deň, ako inak, vzhľadom na tému a názov piesne, iný termín ani nemohol pripadať do úvahy. Kvôli aktuálnej situácii nebude možné December priniesť fanúšikom na koncertoch, ale, aspoň takýmto spôsobom by im Zuzana rada vytvorila hrejivú atmosféru aspoň v ich domovoch.

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.