Katarína Knechtová vydáva nový album Svety zachytávajúci štyri roky jej života

"Svety - moje, vaše a v neposlednom rade naše spoločné. Ja v tom vašom a vy v tom mojom." Týmito slovami opisuje speváčka, skladateľka, textárka, klaviristka a gitaristka Katarína Knechtová svoj nový album. Nahrávka je zbierkou zážitkov, pocitov a myšlienok, ktoré sa v nej nahromadili za posledné štyri roky, počas ktorých jednotlivé piesne vznikali.​​

Katarína Knechtová, 2020

​​​"Svety považujem za svoj najkomplexnejší album. Pracovala som na ňom priebežne. Keď bol čas, keď bola chuť a voľné nahrávacie štúdio. A to sú pre mňa ideálne podmienky. Hlavne z toho dôvodu, že som sa mohla k pesničkám vracať, mať zdravý odstup, nechať niektoré veci 'vyzrieť', pracovať v kľude bez časového stresu a hlavne k vlastnej spokojnosti," prezradila Katarína Knechtová o čerstvo vydanej novinke.​​

​​Speváčka a hudobníčka je autorkou všetkých piesní a polovice textov. Tú druhú si podelili Vlado KrauszMartin "Fefe" Žúži z Hexu, Silvia KaščákováMichal Hrůza a text bonusovej skladby Sloboda je pierko je z pera ikony Radošinského naivného divadla, spisovateľa, režiséra a scenáristu Stanislava Štepku. Skladba vznikla minulý rok pre filmový projekt RTVS Moje povstanie 2 k 75. výročiu SNP.​​

​​​​​​​"Materiálu je vždy viac a pre mňa to nie je jednoduché vyberať a selektovať. Vždy hľadám cestu pre tú danú pieseň, ako ju poňať, s kým ju nahrávať, kto by ju mohol produkovať. Je to dlhý proces a niekedy sa aj nepodarí, takže niekedy pieseň, hoci je rozpracovaná, jednoducho vyhodím, pretože sa so skladbou samotnou alebo jej realizáciou neviem stotožniť, alebo sa mi už po čase nezdá tak dobrá," približuje hudobníčka proces tvorby a selekciu pesničiek.

Tých sa nakoniec na album dostalo jedenásť (vrátane spomínaného bonusu), medzi nimi aj hity z ostatných rokov FEAV modlitbáchSvety a aktuálny singel Takí sme, ktorý naspievala s Adamom Ďuricom.

Základ zostavy pri nahrávaní albumu tvorili muzikanti z Katkinej kapely Stano Kociov (bicie), Braňo Kociov (gitary) a Jozef Graus (basgitara), okrem nich sa však na ňom podieľali aj ďalší známi hudobníci Dano Šoltis (bicie), Rasťo Uhrík (kontrabas) a Ferko Jano (husle).

Producentmi albumu sú Randy Gnepa a svetoznámy Christian Eigner, ktorý je dlhoročným členom koncertnej zostavy skupiny Depeche Mode.

"Spolupráca s producentami je vždy na priateľskej báze. Základná vec je, že máme vždy spoločný cieľ a to vypustiť do sveta čo najlepšiu pieseň. Urobiť maximum. S Randym a Adamom Kurucom som spolupracovala ešte na piesni FEA. Po tejto skladbe som sa rozhodla, ktorým smerom hudobné ďalej pôjdem. Album je zvukovo pestrý, pretože sú na ňom rockové piesne, tak trošku aj vplyv 80. rokov, elektronika a balady. A dva duety, aktuálny singel s Adamom Ďuricom Takí sme a ďalší s mojím českým kamarátom Michalom Hrůzom," približuje novinku speváčka a autorka.

Na obal albumu  39-ročnú Prešovčanku nafotil jej obľúbený fotograf Jakub Gulyás"Fotenie som si užívala. Spolupráca s Jakubom je pre mňa vždy zážitkom, pretože ma fascinuje jeho videnie sveta, jeho oko a aj to, ako vidí mňa. Vizuál coveru je o našich svetoch, o dualite a o žensko-mužskom elemente v každom z nás," uzatvára Katka Knechtová.

Album Svety je už niekoľko dní k dispozícii na všetkých digitálnych platformách. Pre Katku Knechtovú je prioritou návrat na koncertné pódiá, no kým sa tak bude môcť stať, chystá pre fanúšikov nový merch a nový dizajn svojho webu www.katarinaknechtova.com. Jej novinky môžete sledovať aj na oficiálnej Facebook stránke.rNUlife.sk / Nora Krchňáková, PR / Foto: Jakub Gulyás

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.