Jeden z najstreamovanejších českých umelcov, Mikolas Josef, sa po roku vracia na scénu s novým singlom

Je jedným z najinšpiratívnejších mladých Čechov. Dostal sa do zoznamu úspešných 30 pod 30, bodoval v Eurovízii, objavil sa na obálke časopisu Elle Man, no predovšetkým, tvorí skvelú hudbu. Jeho skladby dosahujú stámiliónové pozretia na youtube a patrí tiež k najviac streamovaným umelcom v českej histórii. Na jeho novinku Lalalalalalalalalala fanúšikovia netrpezlivo čakali. Je nielen o odmietaní faloše sociálnych sietí, sveta neúprimných vzťahov, ale opisuje i ťažký údel umelca v dobe covidovej.

Mikolas Josef, 2019

Nedávno oslávil sladkých 25, no na konte má toho viac ako mnohí oveľa starší umelci. Mikolas Jozef už dokázal, že patrí k najúspešnejším českým hudobníkom. V 17-tich získal najvyššie ocenenie od London Academy of Music and Dramatic Arts, v Eurovízii bol dosiaľ najúspešnejším Čechom, keď dosiahol na šiestu priečku, a dnes jeho skladby doslova valcujú internet.

„Mikolas má zaujímavý príbeh. Kariéru začal hraním na ulici – buskingom, pracoval tiež ako model pre značky Prada, Diesel a podobne. Na tvorbu hudby a výrobu videoklipov si zarábal upratovaním kancelárií. Dnes je veľmi úspešným hudobníkom, ktorý má 52 miliónov streamov v rámci jeho Top 10 populárnych singlov a viac ako 100 miliónov pozretí na Youtube. Kariéru si vybudoval vlastným písaním hudby a textov, ako aj réžiou a choreografiou klipov,“ vraví jeho slovenský manažér Dalibor Frankovič.

Mikolas Josef - gwiazda Eurowizji śpiewa LaLaLa, od którego się nie  uwolnicie! [TYLKO U NAS] - ESKA.pl

„Singel je reakciou na súčasnú zložitú dobu, je o odmietaní neúprimných vzťahov, takzvaných fake love, o odmietaní falošného sveta sociálnych sietí, ale tiež o zložitej situácii umelcov v dobe, keď je ohrozená ich existencia a neprichádzajú pre nich žiadne skutočné riešenie,“ vysvetľuje Mikolas.

Po ročnej prestávke je tu Mikolas Josef s novým singlom | Kamarát

Viac na webe:  www.mikolasjosef.com

Po ročnej prestávke je tu Mikolas Josef s novým singlom | Kamarát

rNUlife.sk / Eva Sládková, PROPAGANDA HOUSE

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.