Martin Šulík ocenený ako najlepší režisér na filmovom festivale vo Varšave

Prvý medzinárodný úspech ešte pred distribučnou premiérou v kinách má na konte nový slovenský koprodukčný film Muž so zajačím ušami. Režisér Martin Šulík získal v sobotu Cenu za najlepšiu réžiu na Medzinárodnom filmovom festivale vo Varšave. A nielen to, snímku zároveň ocenila aj Ekumenická porota festivalu. Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu v Európe si Martin Šulík ocenenie neprevzal osobne, ale radostnú novinu mu telefonovali priamo z pódia vo Varšave, kde sa 36.ročník festivalu uskutočnil od 9. do 18.októbra a kde film 10. októbra uviedol v svetovej premiére.

Martin Šulík ocenený ako najlepší režisér na filmovom festivale vo Varšave  | Kinema.sk

„Som šťastný a dojatý, nečakal som to,“ reagoval Martin Šulík na úspech svojho jubilejného desiateho celovečerného filmu, ktorého premiéru musel presunúť už dvakrát kvôli pandémii. Tragikomédia Muž so zajačími ušami sa mala pôvodne dostať do kín na jar 2020, následne potom práve v týchto dňoch v októbri, a momentálne je premiéra presunutá do odvolania.

Muž so zajačími ušami je príbehom o mužovi, ktorému sa  život zo dňa na deň prevráti a to vtedy, kedy si myslel, že ho už nič neprekvapí. Navyše je zrazu obdarený zvláštnou schopnosťou, narastú mu zajačie uši a začína počuť myšlienky iných ľudí.  V hlavnej úlohe sa predstaví uznávaný český režisér a herec Miroslav Krobot. Spolu s ním si vo filme zahrali aj Oldřich Kaiser, Táňa Pauhofová, Alexandra Borbély, Zuzana Mauréry a Zuzana Kronerová.

K práci na Mužovi so zajačími ušami si Martin Šulík prizval všetkých svojich kmeňových spolupracovníkov, ktorí ho sprevádzajú vyše 25 rokov – scenáristu Mareka Leščáka, kameramana Martina Štrbu a producenta Rudolfa Biermanna.

Ak budeme mať v Európe šťastie a situácia okolo pandémie sa bude priaznivo vyvíjať, uvidia diváci film v slovenských kinách hneď ako to bude možné, predbežne vo februári 2021. Priaznivci Šulíkovej tvorby sa môžu tešiť na skvelé herecké výkony, nevšedný scenár, a poetické spracovanie témy.

Film Muž so zajačími ušami vznikol v produkcii spoločností Titanic a In Film Praha. Koproducentami filmu sú RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televize. Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond a Štátny fond kinematografie ČR. Do kinodistribúcie na Slovensku uvedie film Muž so zajačími ušami spoločnosť Garfield Film.

Muž so zajačími ušami

Slovensko/Česko 2020, 104 min, MP 12+

Réžia: Martin Šulík Scenár: Martin Šulík, Marek Leščák Kamera: Martin Štrba Hrajú: Miroslav Krobot, Oldřich Kaiser, Táňa Pauhofová, Alexandra Borbély, Zuzana Mauréry, Zuzana Kronerová, Réka Derzi, Vladimír Obšil, Tomáš Turek, Eva Bándor, Jana Oľhová, Dušan Trančík, Roman Polák, Juraj Johanides, Martin Šulík, Martin Štrba, František Lipták a ďalší

Facebook, Instagram a Youtube filmu Muž so zajačími ušami.

rNUlife.sk / Perla Žinčíková, devito

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.