Slovenská jazzová spoločnosť hľadá nové tváre slovenského jazzu

Slovenská jazzová spoločnosť (SJS) vyhlasuje 34. ročník súťažnej prehliadky Nové tváre slovenského jazzu 2020. V prvom kole vyberie odborná porota pod vedením Matúša Jakabčica finalistov na základe zaslaných prihlášok s nahrávkami. Členmi poroty sú Peter Lipa, Martin Valihora, Juraj Griglák, Gabriel Jonáš a Radovan Tariška. Uzávierka prihlášok je 15. novembra, informovala PR manažérka Katarína Ovseníková.

Organ spot - takto znie mladý jazz z Poľska | www.jazz.sk

Prihláška zaslaná e-mailom alebo poštou musí obsahovať adresu na stiahnutie nahrávok, názov kapely, mesto z ktorého kapela pochádza, zoznam skladieb, ich poradie, názov, autorov skladieb, pričom pôvodná tvorba nie je podmienkou, mená členov skupiny, nástroj na ktorom hrajú a dátum narodenia, kontakt na lídra kapely (mail + telefón). Ten musí mať trvalý pobyt na Slovensku, alebo musí byť na Slovensku narodený.

Nahrávky v celkovej dĺžke maximálne 10 minút je potrebné poslať cez cloud https://nullupload.com/ a nastaviť maximálnu exspiráciu 90 dní.

Finále sa uskutoční 28. novembra 2020 v štúdiu 5 Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave. Vybrané skupiny sa predstavia živým vystúpením pred odbornou porotou. SJS preplatí vybraným skupinám cestovné náklady a poskytne základné nástrojové vybavenie. Najlepšie skupiny, prípadne jednotlivci, budú odmenení finančnými cenami a diplomom. Najlepšie autorské skladby budú ocenené cenou SOZA.

Mladý jazz v Novej Bani | www.jazz.sk

Na záver prehliadky odborná porota vyhodnotí jednotlivé vystúpenia. Ak skupina postúpi do finále, treba počítať s tým, že obsadenie skupiny musí byť identické na nahrávke a na živom vystúpení. Zmena obsadenia je možná len vo výnimočných prípadoch, ktoré treba nahlásiť a tie posúdi porota.

rNUlife.sk / tasr

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.