ONDŘEJ RUML s Jihočeskou filharmóniou opäť vzdáva albumom hold piesňam Ježka,Voskovca a Wericha

Český spevák, hudobník a herec Ondřej Ruml vydal záznam koncertu s piesňami Ježka, Voskovca a Wericha, v ktorom ho doprevádzajú Jihočeská filharmónia pod vedením Jana Kučeru a Matej Benko Quintet. Album nazval tak isto ako obľúbený program, ktorý majú uvedení umelci v repertoári už štrtú sezónu: Jdeme na Ježka.

Koncert sa uskutočnil pri príležitosti slávnostného otvorenia Divadla Oskara Nedbala v Táboře po rekonštrukcii - 21. 2. 2020. Ondřej Ruml s Jihočeskou filharmóniou a Matej Benko Quintet na ňom predstavili piesne Ježka, Voskovca a Wericha. Za ich štúdiové spracovanie na svojom druhom albume získal Ruml uznanie a Zlatú platňu. Odborná kritika i samotní poslucháči ocenili citlivý a zároveň osobitý prístup k úpravám piesní, ktoré mnohí považujú za nedotknuteľné.

V prípade koncertného programu Jdeme na Ježka sa Ruml a Benko spojili so symfonickým telesom, ktoré sa nebojí aj iných žánrov. Spevák si pochvaľuje: „Spolupracovat s Jihočeskou filharmonií je pro mě vždycky zážitek. Tenhle orchestr nejenže skvěle hraje, ale také drží pohromadě lidsky. Pokaždé, když stojím před nimi a zpívám, cítím, že jsme naladěni na stejnou vlnu. Že to není jen nějaký zpěvák, kterého doprovází nějaký orchestr, ale že jsme prostě kapela. Jeden za všechny, všichni za jednoho. ;-)“

Riaditeľ filharmónie Otakar Svoboda doplňuje: “Písničky trojice W+V+J jsou skvělé, známé a nestárnoucí. Když jsem slyšel původní verzi, kterou připravil Ondřej Ruml s Matej Benko Quintetem, hned mě napadlo, že rozšíření o filharmonii všemu dodá další rozměr, takový typický Great Czech Songbook. Pánové Matej Benko a Miroslav Hloucal skladby zaranžovali pro kvintet a orchestr, Jan Kučera vše skvěle uchopil a výsledek byl podle očekávání strhující. Ostatně, teď můžou posluchači posoudit sami.”

Piesne prvorepublikových velikánov na albume Jdeme na Ježka doplňuje skladba Nebe z Rumlovho albumu Nahubu.

Spievať Ježka, Voskovca a Wericha skúsil Ondřej Ruml veľmi úspešne už v roku 2014 v spolupráci s Matej Benko Quintet. Za album získal Zlatú platňu. Troch strážnikov naspieval s Ondřejom Brzobohatým a Jiřím Macháčkom.

Spevák, hudobník a herec Ondřej Ruml patrí k istotám českej hudobnej scény. Zaujal už svojim debutom, odvážnym albumom Proměna. Za svoj druhý album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (2014) získal Zlatú platňu. Nasledovali a cappella album Nahubu a unikátny Zapomenutý příběh.

rNUlife.sk / Renáta Tomášová, Warner Music Foto: Petr Zikmund

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.