ZABUDNITE NA BRAINS FOR SALE, PRICHÁDZA TOELLO S NOVÝM ALBUMOM BATS & BUTTERFLIES

Slovenský hudobník Toello, donedávna pôsobiaci ako Brains for Sale, necelý rok od vydania debutu predstavuje nový album a spolu s ním zmenu umeleckej identity. Novinku Bats & Butterflies vydalo 22. septembra vydavateľstvo GERGAZ.

Toello, vlastným menom Tomáš Trník, si pozornosť na česko-slovenskej scéne vyslúžil minulý rok niekoľkými nahrávkami a debutovým albumom In the Night. Ten odhalil svedomitý prístup k tvorbe a technické zručnosti mladého multiinštrumentalistu vyznačujúce sa prácou s rapom či temnými textami. Jeho tvorba bola označená ako voľná oscilácia medzi indie rockom, hip hopom a pesničkárstvom, on sám sa ale žánrovému škatuľkovaniu bráni a považuje ho za obmedzovanie hudobnej slobody.

Brains for sale - In The Night 

Zásadná zmena v podobe nového názvu projektu prišla spolu s obmenou štýlu, ktorú Toello prináša na albume Bats & Butterflies. Bola prirodzeným vyústením životných zmien, napríklad osamostatnenia sa a života na vlastnú päsť. Nahrávka ponúka pozitívnejšie nálady a podľa Toella je hudobne i textovo vyzretejšia ako jej predchodca. Je preňho posunom z fantazijného sveta smerom k realistickejším témam, ktorými komunikuje pocity svojej generácie.

„Na tento album som chcel písať a produkovať tracky trochu iným štýlom. Je ich dokopy sedem, no pôvodne ich bolo štrnásť. Inšpiroval som sa viac popom, inštrumentálnymi hudbami, alt rockom a rapom. Páči sa mi, ako sa to podarilo celé skĺbiť tak, aby to malo jednotný štýl.”

Bats & Butterflies vznikal takmer rok, za spolupráce s rôznymi ľuďmi. „O produkciu som sa postaral ja, s gitarami mi pomáhal Nemo (Martin Nemček), chvíľu s nami cvičil aj bubeník Tomáš Madleňák, ktorý urobil aj prvotný návrh coveru. So Simonom Serišom (Saymon Production) som natočil klip na hlavný singel Bats & Butterflies, na ostatné tracky som pripravil kreslené vizuály. O master albumu sa postaral Gaex.” Album vyšiel 22.septembra na domácom vydavateľstve GERGAZ, dostupný je na Bandcampe a streamoch.

V pláne na tento rok boli okrem albumu aj živé vystúpenia, pre pandémiu sa však viac ako jeden privátny koncert a livestream nepodarilo uskutočniť. „Teší ma, že tracky Icy Tongues a Bats & Butterflies sa uchytili na Rádiu_FM aj u ľudí. Momentálne sa budem snažiť urobiť nejakú live showku a čo sa týka nových vecí, očakávajte single, slovenské aj anglické. Chcem urobiť nejaký funny silly track. To teraz svet potrebuje...a aj ja. Už ma nudí vážnosť všetkého,” uzatvára na margo budúcnosti Toello.

Toello v :Popo_FM - Rubriky - Rádio FM

Web: http://www.toelloofficial.com/

rNUlife.sk / Zuzana Mráziková, PR / Foto: Lucia Ričanyová

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.