ZELENÝ CHOPOK - Z LÁSKY K HORÁM MYSLÍM NA BUDÚCNOSŤ! Pridajte sa aj Vy k čisteniu a sadeniu stromčekov

Lyžiarske stredisko Jasná pripravilo na piatok v poradí už 8.ročník obľúbeného podujatia Zelený Chopok. Čistenie zjazdoviek od odpadkov a skál spojené so zveľaďovaním okolitého prostredia sa uskutoční v piatok 25.septembra v spolupráci s OOCR Liptov a OOCR Horehronie.

Milovníci hôr sa môžu tešiť už na ôsme pokračovanie populárneho podujatia, tentoraz v jeho jesennej podobe. Do veľkého jesenného upratovania počas akcie Zelený Chopok sa na svahoch v Jasnej budú môcť v piatok 25.septembra už tradične zapojiť dobrovoľníci zo severnej aj južnej strany Chopku. Prihlasovací formulár je k dispozícii online na stránke www.jasna.sk.

Okrem dobrého pocitu z odvedenej práce sa účastníci akcie Zelený Chopok môžu tešiť aj na niekoľko darčekov. „Pre každého z dobrovoľníkov máme pripravené rúško Zelený Chopok, obed, a rovnako aj 1-dňový skipas na jarnú lyžovačku,“ vysvetlila manažérka stredísk TMR na Liptove Jana Kňavová.

Na severnej strane sa registrácia uskutoční na Bielej Púti pri reštaurácii Happy End. „Následne budú dobrovoľníci rozdelení do menších skupiniek, ktoré sa pustia do upratovania na Bielej Púti a Otupnom, ďalší sa budú venovať terénnym úpravám v okolí zasnežovacích jazierok. Deň zavŕšia účastníci akcie obedom v Happy Ende. Na južnej strane bude ranná registrácia v lokalite Krupová, odkiaľ budú dobrovoľníci postupovať smerom na Kosodrevinu, kde ich po ukončení upratovania čaká obed,“ doplnila Kňavová.

Čistenie prírody v okolí Chopka a Jasnej v roku 2017

Horské stredisko Jasná organizuje celé podujatie v spolupráci s dobrovoľníkmi a organizáciami cestovného ruchu – OOCR Liptov a OOCR Horehronie. Všetky aktivity počas podujatia Zelený Chopok sa budú konať za dodržiavania všetkých nevyhnutných preventívnych COVID opatrení.

Počas doterajších ročníkov akcie Zelený Chopok sa s pomocou dobrovoľníkov podarilo vyzbierať tony odpadkov a v súčinnosti s urbármi vysadiť v jednotlivých lokalitách aj desaťtisíce stromčekov.

rNUlife.sk / Marián Galajda, TMR
Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.