Fotografujúci turisti Čiech a Slovenska môžu vyhrať hodnotné ceny

Prolaika - Najväčší špecializovaný obchod s foto a video technikou ...

Takú príležitosť im dáva fotografická súťaž s názvom Česko a Slovensko 2020. Vyhlásila ju Agentúra CzechTourism Slovensko a spoločnosť PRO.Laika so zámerom ukázať prírodnékrásy a zaujímavé pamätihodnosti oboch krajín, veľmi známe či doteraz turistami neobjavené miesta. Súťaž prebieha do 30. septembra, dokedy treba zaslať fotografie na stránku: https://www.fotoma.sk/sutaze/fotosutaz-cesko-a-slovensko-2020/.

Príspevky vyhodnotí odborná porota vedená fotografom Alanom Hyžom, jej členmi sú zástupcovia CzechTourism, PRO.Laika,  redakcie FOTOma a spoločnosti Canon. Najúspešnejší autori získajú hodnotné ceny v podobe materiálu pre fotografov a pobytu v českých hoteloch. Z ocenených aj ďalších vybraných fotografií bude výstava, nad ktorou prevzal záštitu veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Tomáš Tuhý.     

„Mnoho ľudí dalo počas leta prednosť dovolenke na Slovensku alebo v okolitých štátoch. Znovu objavujeme miesta, ktoré sú nášmu srdcu najbližšie - Čechy, Moravu, Slovensko. A práve tie sú predmetom našej fotosúťaže. Jedinou podmienkou je, aby zábery zobrazovali lokality alebo skvosty Česka a Slovenska,“ zdôvodňujú organizátori.

Môže to byť napríklad niečo zo susednej Východnej Moravy, ktorá je už niekoľko rokov rajom pre cykloturistov a vyznávačov inline korčuľovania. Vznikli tam stovky kilometrov chodníkov len pre cyklistov, mnohé z nich sú vhodné i pre vyznávačov kolieskových korčúľ. Výlety pre celú rodinu sú aj na Valašsku, kde cyklochodníky okolo Vsetínskej a Rožňovskej Bečvy patria k najobľúbenejším. Zalesnené horské vrchy, hlboké údolia a zelené stráne tvoria Beskydy, Vsetinské vrchy, Soláň a hrebeň Javorníkov s nádhernými výhľadmi. Nechýbajú typické chalupy, drevené kostoly, rozhľadne, skanzen Valašské múzeum v prírode v Rožnově pod Radhoštěm, ľudové tradície a regionálna kuchyňa.     

Fotosúťaž: Česko a Slovensko 2020

Lákadlom sú i malebné turistické chaty Maměnka a Libušín, postavené v roku 1894 podľa projektu slovenského architekta Dušana Jurkoviča v štýle ľudovej architektúry Valašska a Kysúc, ktoré slúžia ako horský hotel a reštaurácia.

Vo Valašskom Meziříčí je od roku 1898 gobelínová manufaktúra, jediná dielňa na Morave, ktorá sa zaoberá reštaurovaním historických gobelínov i nových tkanín podľa moderných výtvarných predlôh. Deti sa potešia z rožnovského zábavného centra Gibon park, možno s nimi absolvovať výstup na Jurkovičovu rozhľadňu, zájsť do Horní Lideče, kde je po celý rok obdivovaný veľký ručne vyrezávaný betlehem obsahujúci remeslá a najzaujímavejšie stavby na česko-slovenskom pomedzí.

Sen

Výstava i s písničkou pana Krále.

Zveřejnil(a) IC Zvonice Soláň dne Pátek 13. března 2020

Pri potulkách po Soláni turistom dá vhodné rady informačné centrum vo Zvonici Soláň, pod šírym nebom si možno pozrieť galériu drevených sôch. Netradičný odpočinok ponúkajú Rožnovské pivné kúpele, lákavá je tiež dielňa vyrábajúca sviečky s ručným zdobením.   

Ceny

Najlepšie fotografie podľa odbornej poroty odmeníme hodnotnými cenami:

1. Poukážka v hodnote 500 € na nákup Canon fototechniky v predajni PRO.Laika

2. Wellness pobyt v Alexandria**** Spa & Wellness Hotel pre 2 osoby na predĺžený víkend s polpenziou

3. Ubytovanie v Hoteli Kampa - Stará zbrojnice**** (Praha) pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami

4. Grafický tablet Wacom Intuos Pro S

5. Batoh Lowepro Campus BP20L

6. Brašňa Lowepro Streetline SH120

Výstava a slávnostné odovzdanie cien

Z finálových súťažných fotografií bude výstava spojená s vernisážou a slávnostným odovzdaním cien. Termín bude upresnený.

Pavol Erdziak / rNUlife.sk

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.