Na leto ponúka Filmtopia Indiánske leto a deväť ďalších filmov

Keďže je ešte stále veľa divákov, ktorí uprednostňujú sledovanie filmov online pred návštevou kina, spoločnosť Filmtopia dáva do pozornosti svoju online ponuku a v jej čele ako novinku uvádza kultový film Sašu Gedeona Indiánske leto. Úspešný režisérsky debut z roku 1995 získal viacero ocenení a zaskveli sa v ňom herečky Tatiana Vilhelmová a Klára Issová. Projekt „Filmtopia online u vás doma“ ponúka celkovo desať titulov rôznych žánrov: umelecky spracované dokumenty o Christovi, Baťovi, Maradonovi či skejtbordingu v socialistickom Československu, pôsobivú drámu Mami!, filmovú sériu severských detektívok podľa bestsellerov Jussiho Adler-Olsena Oddelenie Q a ďalšie.

Saša Gedeon debutoval celovečerným filmom Indiánske leto. Rozohráva v ňom niekoľko jednoduchých epizód zo života dvoch mladých sesterníc. Klára prichádza na prázdniny k starej matke. Je hanblivá, málo komunikatívna, s komplexmi menejcennosti.

Prím, nielen vo vzťahoch k chlapcom, hrá Marie. Keď Klárina hviezda (aj vďaka Mariiným radám) začína svietiť jasnejšie a nechtiac tak odsúva úspešnejšiu sesternicu do úzadia, tá vzopne všetky sily, aby si opäť vydobyla svoje miesto na výslní. Vymyslí plán, ako sa Kláre pomstiť,“ tak znie oficálna anotáciu filmu českého režiséra a scenáristu Sašu Gedeona, ktorý prorovnávalli k ranej tvorbe Miloša Formana. Snímka vznikla podľa poviedky Francisa Scotta Fitzgeralda Berenika strihá vlasy. Vo filme hrajú: Tatiana Vilhelmová (Marie), Klára Issová (Klára), Robert Štěpánek (Vari), Jiří Ployhar (Idol), Olga Karásková (babička), skupina Brutus.

Online ponuku Fimtopie záujemcovia nájdu na stránke https://vimeo.com/user53462969/vod_pages

Filmtopia online u vás doma ďalej ponúka:

  • jedinečný, absolútne otvorený pohľad do tvorivej dielne muža, výrazného predstaviteľa konceptuálneho umenia CHRISTO: chôdza po vode,
  • drámu Mami!, ktorá sa považuje za najvyzretejší a najemocionálnejší film od mladého,  úspešného kanadského režiséra Xaviera Dolana,
  • životopisný dokumentárny film Diego Maradona - držiteľ Oscara Asif Kapadia poskladal strhujúci portrét jednej z najslávnejších kontroverzných osobností z viac než 500 záberov z Maradonovho súkromného archívu,
  • úspešný film slovenského režiséra Petra Kerekeša BATAstories,
  • film nielen o skejtbordingu v socialistickom Československu King Skate,
  • štyri tituly v rámci filmovek série severských detektívok podľa bestsellerov Jussiho Adler-Olsena Oddelenie Q: Odkaz vo fľaši, Zložka 64, Žena v klietke, Zabijáci.

Ceny vstupenky na online kino sa pohybujú od dvoch do troch eur.

Viac: Web Filmtopie: http://www.filmtopia.sk/

FB profil Filmtopie: https://www.facebook.com/filmtopia.sk/

rNUlife.sk / Zuzana Golianová, PR FILMTOPIA

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.