Prvý veľký kinohit po pandémii – animovaný SCOOB! boduje v kinách

Animovaný film SCOOB!, ktorý prináša na plátna príbeh obľúbeného psieho hrdinu menom Scooby-Doo, bol jedným z titulov, ktorých uvedenie do kín ovplyvnila pandémia koronavírusu. Z pôvodného májového dátumu bola premiéra presunutá najskôr na neurčito, aby film nakoniec dorazil do distribúcie vo štvrtok 23. júla 2020. Dočkal sa pritom výrazného diváckeho ohlasu, keď ho počas premiérového víkendu videlo 13 721 divákov a diváčok, spolu s predpremiérami už dokonca 15 236 osôb. Získal vďaka tomu 1. miesto v rebríčku víkendovej návštevnosti slovenských kín, zároveň sa však stal filmom s najlepším výsledkom v premiérovom víkende od otvorenia kín po uvoľnení pandemických obmedzení.

Film sa vracia k začiatkom priateľstva pažravého chlpáča a jeho ľudského kamaráta Shaggyho. Svojská dvojica v ňom spoznáva uhladeného Freda, sympatickú Daphne a hĺbavú Velmu, s ktorými neskôr vytvorí skupinu zameranú na vyšetrovanie tých najkomplikovanejších záhad. V jednej takej musia spoločne zabrániť psej apokalypse a zachrániť celý svet.

Scoob! (2020) - IMDb

Film SCOOB!, ktorý je prvým celovečerným dobrodružstvom Scoobyho-Doo určeným priamo pre kiná, prináša na Slovensko distribučná spoločnosť Continental film. Do hlavných úloch sa v slovenskom znení vracajú Marián Slovák ako Scooby a Miro Noga ako Shaggy, okrem nich sa divákom a diváčkam prihovorí Táňa Pauhofová, Peter Košič či Daniel Fischer.

rNUlife.sk / Peter Gašparík, CONTINENTAL FILM

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.