Hudobník Miro Poláček piesňou Fading Suns vzdáva poctu rockovým velikánom

Frontman bratislavskej skupiny Signature Miro Poláček prichádza s prvým sólovým singlom z jeho pripravovaného debutového EP. Piesňou Fading Suns (v preklade "miznúce/slabnúce slnká") vzdáva úctu zosnulým hudobníkom a skladateľom, ktorí ho výrazne ovplyvnili.

"Je to pocta všetkým rockovým velikánom, ktorých sme stratili za posledné obdobie. Je to tiež reakcia na blednúcu hudobnú scénu a prázdne miesto, ktoré tu po nich zostáva. Pre mňa bolo citeľných hlavne posledných päť rokov, kedy odišli speváci a skladatelia, ktorí ma v mojej tvorbe veľmi ovplyvnili a na ktorých som vyrástol - ako Scott Weiland (Stone Temple Pilots, Velvet Revolver) a najmä Chris Cornell (Soundgarden, Audioslave) a krátko po ňom Chester Bennington (Linkin Park). Práve náhla smrť Chrisa Cornella v roku 2017 bola hlavným impulzom pre vznik tejto pesničky," hovorí Miro Poláček.

"Hudba aj text zo mňa doslova vypadli počas pár týždňov v lete 2017 ako reakcia na tieto smutné udalosti. Odvtedy sa už zásadným spôsobom pieseň nezmenila, len čakala na doladenie jednotlivých partov a nahratie," dodáva spevák, gitarista a skladateľ.

Pieseň bola nahratá v bratislavskom Loft studiu s Jarom Žigom ml. (produkcia, nahrávanie/editing a mastering), Mariom Marcinekom (ex-No Gravity a Mofokiller, bicie) a mixoval ju Tomáš Chrástek (o i. podcast Miliónová kapela). Fading Suns je zároveň prvým singlom z Mirovho pripravovaného EP.

Miro Poláček

"Za posledných pár rokov sa mi nahromadilo niekoľko vecí, ktoré nie úplne zapadali do tvorby Signature a hovoril som si, že by som ich možno mohol vydať sólovo v podobe EP. Problém bol ako vždy najmä s časom. Keď však prišli karanténne opatrenia a s nimi aj kúsok priestoru a podarilo sa mi dať dokopy partiu kamarátov, ktorí sa so mnou do toho pustili, všetko sa začalo hýbať a naberať reálne kontúry. Fading Suns je prvým singlom, ktorý som chcel symbolicky vydať ako poctu Chrisovi Cornellovi v deň jeho nedožitých 56. narodenín."

Pre viac informácií o Mirovi a jeho tvorbe, navštívte jeho stránky na Facebooku a Instagrame.

rNUlife.sk / Miro Poláček

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.