Dobrodružné leto pre celú rodinu: pozrite si trailer k novému filmu Letní rebeli

Slovensko-nemecká koprodukcia prinesie do kín už 13. augusta rodinný film Letní rebeli. Objavia sa v ňom herci zo Slovenska, Nemecka i Čiech, nakrúcalo sa najmä na Slovensku. Pozrite si trailer filmu pre deti a ich rodičov, ktorých sa v našom regióne nakrúca v dnešnej dobe veľmi málo.

Filmov, v ktorých deti nielen účinkujú, ale ktoré sa priamo detských životov a tém s nimi súvisiacich dotýkajú, vzniká na Slovensku málo, napriek tomu, že ide historicky o jeden z našich najobľúbenejších formátov. Výberu detských hercov, Slovenky Liany Pavlíkovej a Čecha Eliáša Vyskočila, predchádzalo viacero castingových kôl, kde sa kládol dôraz nielen na ich individuálne vyžarovanie a výkony, ale aj na ich vzájomnú spoluprácu a porozumenie si. ”Eliáš a Liana boli od začiatku veľmi prirodzení, a to aj keď hrali filmovú postavu,” spomína na začiatky spolupráce režisérka Martina Saková, “Obaja po tom navyše veľmi túžili, tešili sa na nakrúcanie.” Spolupráca s nimi bola výborná a výsledkom je film, ktorý svoju svetovú premiéru zažil v Južnej Kórei na 15. ročníku medzinárodného festivalu pre deti a mladých BIKY (Busan International Kids & Youth Film Festival).

Film bude súťažiť na viacerých detských filmových festivaloch, vidieť ho budú môcť nielen detskí diváci v Čechách, kde bude mať európsku premiéru na festivale v Zlíne, vo Švédsku, Nórsku, Taliansku či Nemecku. “Pre potreby prezentácie filmu na rozličných medzinárodných trhoch sme vytvorili niekoľko alternatív trailerov, pri ktorých sme zohľadňovali národné špecifiká jednotlivých krajín,” uviedla slovenská producentka filmu Katarína Krnáčová zo spoločnosti Silverart, “Veľmi sa tešíme, že slovenskému publiku môžeme predstaviť trailer, ktorý, verím, zaujme a od 13. augusta sa spoločne všetci stretneme v kine.”

Množstvo slovenských lokácií

Film Letní rebeli sa nakrúcal prevažne na Slovensku, niektoré obrazy sa realizovali v Nemecku. Zahrali si v ňom aj neherci z miest a obcí v hornej Nitre, najmä v Handlovej. Vo filme budú môcť regiónu znalí spoznať ulice ako 29. augusta, Duklianska, Švermova, Parková, Poštová, Partizánska, Štrajková, Krššáková či Mierové námestie. Nakrúcalo sa ale vo viacerých slovenských mestách, okrem Handlovej to boli mestá Prievidza, Nová Dubnica a Trenčín, v Nemecku sa nakrúcalo v Drážďanoch na pobreží Baltického mora a na rieke Isar.

Film finančne podporil Audiovizuálny fond aj v spolupráci s SPP, európsky fond Creative Europe - MEDIA a nemecký fond BKM, Kuratorium junger deutscher Film a DFFF. Slovenským koproducentom je RTVS.

Facebook: https://www.facebook.com/letnirebelifilm/

Instagram: https://www.instagram.com/letnirebelifilm/

rNUlife.sk / Perla Žinčíková, devito

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.