Bratislavská Galéria 19 pokračuje umeleckými filmovými večermi a vernisážou "Klimovcou"

Galéria 19 Vás srdečne pozýva na dvadsiaty tretí z večerov o filmoch –VON s Ferom Gyárfášom a Ďurom Malíčkom vo štvrtok 18. 6. 2020 o 19.00 na Lazaretskej 19.

Galéria 19 | Aktuality.sk

Na 16. júla o 18.00 je plánovaná vernisáž výstavy Alojz a Tamara Klimovci, na ktorú ste srdečne vítaní.

Tamara Klimová (1922 - 2004) absolvovala štúdium na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Prahe u profesorov Jana Baucha a Emila Fillu. Tu sa aj stretla s Alojzom Klimom (1922 - 2000). Spolu s manželom patrila k zakladateľským osobnostiam slovenského geometrického umenia. Bola iniciátorkou a členkou bratislavskej ,,ženskej" Skupiny 4 a Klubu konkrétistov. Ten vznikol v máji 1967 a pôsobil ako kompaktný celok do roku 1971, keď sa individuálne dráhy tvorby jednotlivých jeho umelcov začali uberať rôznymi smermi.

Tamara Klimová - Kruh II. | Web umenia
Tamara Klimová - Kruh II.

Racionálna výstavba obrazu a jeho skrytá poézia posúvali Tamaru Klimovú do medzinárodného kontextu. Zúčastnila na viacerých dôležitých výstavných prehliadkach. Spomeňme aspoň Prahu, Stuttgart, Florenciu, Rím, Turín, Londýn, z posledných Medzinárodné trienále v Osake 1994, kde vystavovala spolu s Alojzom Klimom a potvrdila svoje významné postavenie v dejinách slovenského umenia dvadsiateho storočia.

Alojz Klimo - Prienik https://www.soga.sk/aukcie-obrazy-diela-umenie-starozitnosti/aukcie/74-jesenna-aukcia-vytvarnych-diel/alojz-klimo-prienik-14514

Viac info na : https://www.galeria19.sk/

rNUlife.sk

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.