Na návštevu Česka pozýva slovákov český premiér a slovenský rodák Andrej Babiš

Cestovaniu do Českých regiónov už nič nebráni. Turisti sa môžu vybrať na výlet alebo dovolenku nielen autom, ale aj medzinárodnou dopravou. Český premiér Andrej Babiš exkluzívne pre CzechTourism Slovensko nakrútil video, v ktorom lámavou česko - slovenčinou, pozýva slovenských návštevníkov do zahraničných lokalít nášho bývalého spoločného štátu. K susedom od 12. júna láka aj nová slovenská podstránka Kudy z nudy.   

100 tipov na zážitky

„Do Českej republiky chodí hneď po Nemcoch najviac slovenských turistov – 750 tisíc. Keby sme sa dostali na milión, tak to bude pecka,“ prihovára sa vo videu Slovákom predseda českej vlády Andrej Babiš. Láka na návštevu Prahy, Českého Krumlova, Telča, Karlštejnu, ale i na Moravu na dobré víno. Všetky tieto miesta si teraz môžu cestovatelia užiť výnimočne bez davov turistov. „Príďte k nám, budeme sa tešiť. Držme si navzájom palce a skúsme si pomôcť,“ dodáva Babiš.   

Okrem video pozvánky vábi k návšteve Česka aj špeciálna novinka, ktorú pripravila agentúra CzechTourism v súvislosti s nedávnym otvorením hraníc po koronavírusovej pandémii. Portál Kudy z nudy, ktorý je s 18 miliónmi návštev ročne najnavštevovanejším cestovateľským portálom o Českej republike, často využívajú slovenskí turisti. Tí teraz nájdu prehľadne spracované informácie i na slovenskej podstránke Kudy z nudy

100 zámkov, ktoré v Česku musíte vidieť

„Aj keď sme radi, že čeština je pre slovenského používateľa bezproblémová a zrozumiteľná, rozhodli sme sa v rámci zatraktívnenia a skvalitnenia našich online služieb vytvoriť práve pre slovenských fanúšikov a cestovateľov separátnu slovenskú stránku,“ vysvetľuje riaditeľka CzechTourism Slovensko Nora Gill.  

Doteraz neobjavené skvosty pre sezónu 2020

Na stránke www.kudyznudy.cz/sk nájdu záujemcovia množstvo inšpirácií na letnú dovolenku a výlety nielen do populárnych, ale aj menej známych a tiež atraktívnych lokalít v Čechách a na Morave. Podstránka v slovenčine ponúka inšpiráciu pre každého – od intelektuála bažiaceho po kultúrnych zážitkoch až po deti, ktoré sa môžu vyšantiť v lanových centrách, zoologických záhradách alebo sa dozvedieť niečo nové z fyziky či chémie v niektorom z populárno-vedeckých centier. Nechýba ani kvalitná gastronómia a tipy na originálne ubytovanie. „Prajem stránke veľa spokojných užívateľov a Českej republike natešených slovenských návštevníkov,“ dodáva Nora Gill. 

100 hradov, ktoré stojí za to vidieť v Českej republike


PAVOL ERDZIAK / rNUlife.sk / Foto: kudyznudy.cz/sk

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.