3 pódiá sa vracajú aspoň „cez okno“. Zavedú nás do zákulisia vzniku hitov

3 pódiá sú po korone späť! Síce v netradičnej podobe, no možno  to zaujímavejšie. Umelcov korona nezastavila a stále tvoria. Aj to pripomenie peciálne vydanie relácie 3 pódiá s podtitulom „cez okno“. Zavedie nás do zákulisia tvorby Petra Biča, Adama Ďuricu, Katky Knechtovej a Roba Opatovského. Nakrúcanie bolo náročné. Relácia vznikala na 5 miestach naraz. Moderovať a režírovať ju bolo treba online, no výsledok podľa tvorcov stojí za to. Nenechajte si to ujsť už túto sobotu 6. júna na Jednotke RTVS. Začiatok je o 22.25.-

„Nápad vznikol ako reakcia na situáciu. Mali sme pocit, že treba niečo urobiť pre kultúru, ukázať umelcov, ktorí sú síce doma, ale ich život sa nezastavil, naopak. Koronu využili na tvorbu nových pesničiek. Hudba predsa stále žije a spája nás,“ vysvetľuje režisér relácie Richard Raiman.

nakrúcanie relácie 3 pódiá - cez okno, 2020

„Zároveň sme chceli vzdať hold veľkému umelcovi Jarovi Filipovi. On bol známy tým, že veľa pracoval na počítači, bol akýmsi priekopníkom v tejto oblasti u nás. A teraz sme všetci prinútení viac používať compy, dokonca aj na nakrúcanie relácií. Spolu s ostatnými účinkujúcimi si preto strihneme aj jeho známu skladbu Cez okno,“ vysvetľuje moderátor relácie Peter Bič.

nakrúcanie relácie 3 pódiá - cez okno, 2020

Relácia vznikala na piatich miestach a nakrúcala sa online. Peter Bič sa pripojil v Košiciach, Katka Knechotvá v Prešove, Adam Ďurica v Trnave a Robo Opatovský v Bratislave. Všetci štyria to nakrúcali v štúdiách, kde inak nahrávajú svoje skladby a albumy. Celé to online režíroval Richard Raiman z vlastného štúdia tiež v hlavom meste.

nakrúcanie relácie 3 pódiá - cez okno, 2020

„Bolo to náročnejšie ako klasické nakrúcanie na pľaci. Celú réžiu som robil vlastne cez okno. Koordinoval som malé, jedno-osobové štáby na ostatných miestach. Inak je formát relácie zachovaný, Peter sa trochu rozpráva s hosťami, veľa hrajú a spievajú,“ dodáva Richard Raiman.

nakrúcanie relácie 3 pódiá - cez okno, 2020

„Pôvodne som si myslel, že to bude jednoduché, že zavolám hudobníkov, ktorých mám rád a rád s nimi robím a jednoducho pôjdeme na to. Avšak nebolo to celkom tak. Zvládli sme to síce, no naživo je to oveľa jednoduchšie,“ dodáva Peter Bič.

nakrúcanie relácie 3 pódiá - cez okno, 2020

3 pódiá sa vlani stretli s veľmi dobrou odozvou a už sa mali nakrúcať nové časti relácie. Pandémia však tvorcom skomplikovala plány. Zatiaľ teda pripravili tento špeciál, ktorý verejnoprávna Jednotka RTVS odvysiela už túto sobotu 6. júna so začiatkom o 22:35. Viac sa dozviete na: FB

nakrúcanie relácie 3 pódiá - cez okno, 2020

r NUife.sk / Eva Sládková | PROPAGANDA HOUSE

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.