Koncerty pod balkónmi košickej Terasy majú úspech. Ďalší odohrá Robo Opatovský

Keď pred časom prišla najväčšia košická mestská časť Západ ako jedna z prvých samospráv s projektom koncertov pod balkónmi, ani organizátori vtedy netušili, že sa iniciatíva stretne s takým výrazným ohlasom. Druhý májový víkend potešil Terasanov Peter Cmorik s kapelou. Najbližšie sa v rámci projektu predstaví Robo Opatovský.

Pri prvej sérii koncertov mestská časť rozhodla o miestach ich konania takpovediac na istotu. Zodpovedali tomu technické parametre a samotné usporiadanie panelákov, ich balkónov a okien do pomyselného amfiteátra. Po miernom uvoľnení štátnych opatrení však organizátori zverili samotný výber top lokality priamo do rúk obyvateľov sídliska Terasa i všetkých Košičanov. Sami tak rozhodli o presne lokalite koncertov.

Robo Opatovský, 2020

Viac ako týždeň mohli na sociálnej sieti vyjadrovať svoje návrhy a preferencie, z ktorých vzišlo veľké hlasovanie o najpreferovanejšom mieste na koncert. Veľké množstvo nápadov i vynikajúcich lokalít nakoniec generovalo šesť najlepších a z tých si napokon hlasujúci vybrali Humenskú ulicu a jej park vo vnútroblokovom priestore. Už tento víkend, v sobotu 30. mája o 16:00, sa práve v tomto parku môžu tešiť na koncert známeho speváka a hudobníka Roba Opatovského s kapelou.

Nakoľko bola prvá séria koncertov s Petrom Cmorikom úspešná a veľký záujem o nadchádzajúce koncerty prejavili obyvatelia Terasy aj tentokrát, mestská časť Západ sa rozhodla pridať ešte jeden koncert. Uskutoční sa v nedeľu 31. mája v piatok 29. mája takisto o 16:00, v Zuzkinom parku, čo bola druhá najúspešnejšia lokalita podľa verejného hlasovania. Keďže zároveň ide o víkend, ktorý predchádza oslavám Dňa detí, počas koncertov v úlohe "predskokana" predstaví známy košický detský zabávač, Ujo Ľubo s jeho párty určenou pre malých kamarátov. Samozrejme, aj tentoraz sa budú koncerty niesť v duchu aktuálnych opatrení a známych bezpečnostných pravidiel.

Nedeľný koncert v Zuzkinom parku sa z dôvodu nepriaznivej predpovede počasia presúva na piatok 29. mája.

rNUlife.sk / TS /  www.kosicezapad.sk.

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.