Dvojica Bulp zverejnila titulný singel Auri z pripravovaného EP Parvin

Po publikom i kritikou výborne prijatom debutovom EP Endian z roku 2015 a Rádiohlavou ocenenom albume Yrsa, vydanom v roku 2017, prichádza súrodenecká dvojica Bulp s novým EP s názvom Parvin. Jeho titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Slová skladby predstavujú pre vokalistku Janu Salvi doposiaľ najosobnejší a zároveň najviac uvoľnený text, ktorý v rámci projektu Bulp zložila. Vypovedá o uvedomovaní si pocitov v novej roli matky, no taktiež sa jedná o monológ, v ktorom sa vyznáva z nepoznaných a silných pocitov a povzbudzuje dcéru na ceste životom.

Hudobne je Auri na pomedzí klubového a piesňového sveta. Producent Samo Štefanec skĺbil rytmické breakbeatové bicie s výraznou basou, obohatenou o syntetické textúry prenášajúce poslucháča mimo hranice poznaného zvuku. Hlavný vokál spieva Jana, ktorú v pozadí organicky dopĺňa Samov hlas.

Videoklip svojou pozitívnou energiou výstižne koreluje s náladou skladby. Odkazuje na aktuálnu dobu v čase pandémie a ukazuje, ako sa hoci aj vzdialení ľudia vedia náladovo stretnúť v jednom pomyselnom priestore, do ktorého sa prenesú skrz započúvanie sa do hudby počas online koncertu.

Bulp

Singel vyšiel 15. mája digitálne na všetkých známych streamovacích platformách ako Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music a podobne a ako download pod záštitou Deadred Records / Starcastic Records. EP Parvin, ktorého je Auri súčasťou, vyjde 4. júna.

Bulp sú Samo a Jana ŠtefancovíNUlife.sk / Natália Husárová, PR Deadred Records, Foto: Matej Kukučka

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.