Jana a Ja uvádza debutový album jarným singlom s videoklipom Ďaleko

V pondelok vyšiel prvý singel Ďaleko z pripravovaného albumu hudobného projektu Jana a Ja s názvom Lesokruhy. Skladba aj videoklip sú oslavou jari a rôznorodých medziľudských vzťahov. Text skladby, ktorý odkazuje na pocit blízkosti medzi ľuďmi aj v časoch, keď sú fyzicky ďaleko, je v týchto dňoch príznačný, hoci plán v tomto smere nebol žiaden.

Jana a Ja je umelecký projekt hudobníčky a poetky Jany Krčmárovej, ktorá na tento rok pripravila svoj debutový album s autorskými skladbami a slovenskými textami. Je tvorbu ste už mohli počuť naživo v rámci rôznych multižánrových a literárnych podujatí, teraz predstavuje svoj prvý oficiálny singel Ďaleko. V piesni sa snúbi jazzová inštrumentácia a sympatický spevácky prejav, je to skladba, ktorá by pokojne mohla znieť z rádií pre náročnejšie dospelé publikum.

Jana a Ja

Projekt JANA A JA je premenou Jany Krčmárovej – pesničkárky, ktorá so svojou tvorbou ostávala zavretá doma a hrala len pre pár kamarátov, na plnohodnotný hudobný projekt. V úplnom začiatku v roku 2017 nahrala dve pesničky (Zviera a Astronaut) v spolupráci s Rolandom Kánikom (Sonic Cat Studio). V predchádzajúcich dvoch rokoch odohrala niekoľko komorných koncertov s Petrom Kunzom a Luciou Pintérovou (najmä v Bratislave, Nitre, či Brne). To bol aj medzikrok k spolupráci s Ľubošom Šrámkom, k dohode o spolupráci prišlo okamžite a spontánne aj vďaka požičaným klávesom.

O hudobnú produkciu piesne Ďaleko aj celého pripravovaného albumu sa postaral klavirista a skladateľ Ľuboš Šrámek, známy najmä zo spolupráce s Nikolajom Nikitinom, či držiteľom Krištáľového krídla Jurajom Griglákom, ale aj s raperom Rytmusom, ktorému sa postaral o aranžmány skladieb pre koncerty so symfonickým orchestrom. Videoklip vznikol - takisto príznačne, no neplánovane - v režime na diaľku. Na jeho tvorbe sa podieľali Waldemar ŠvábenskýBranislav Vincze a Jana Fašungová.

„Skladba Ďaleko vznikla v čase, keď som si čoraz viac uvedomovala potrebu blízkosti ľudí, hlavne blízkosti duší – pocit, že máte pár priateľov, ktorým môžete zavolať aj o polnoci, a tiež kvôli potrebe prelomiť bariéru a otvoriť sa svetu. Ľudí, o ktorých spievam v pesničke, volám ľuďmi na dosah, hoci sú občas ďaleko,“ vraví Jana.

Jana a Ja, 2020

Informácie a fotografie redakcii NUlife.sk poskytla Jana Krčmárová

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.