Festival FM4 Frequency zrušený a presunutý na rok 2021. SZiGET, TOPFEST, Grape, Rock for people či Colours zatiaľ nezrušili

Žiaľ, vyzerá to tak, že kvôli pandémii covid-19 tento rok letným festivalom odzvonilo. Nielen naše väčšie, či menšie ohlásili, alebo ešte len ohlásia, že sa tento rok kvôli možnému ohrozeniu zdravia nekonajú. Obdobná situácia je aj v zahraničí. Momentálne sa zrušil väčší festival FM4 Frequency a presunul o rok. U našich rakúskych susedov je zákaz usporadúvania hromadných akcií až do konca leta. My netrpezlivo čakáme spolu s ďalšími festivalovými organizátormi, ako sa situácia vyvinie a či sa aspoň niektoré letné hudobné festivaly ako napr. Colours, Rock for people, TOPFEST, Grape či obrovský SZiGET zrealizujú. Pripomíname, že na Slovensku sa zatiaľ zrušila POHODA a v Rakúsku NOVAROCK. Jedna pozitívna správa nám prišla včera z Francúzka, kde uvažujú, že letné festivaly by mohli začať fungovať od polovice júla. Tak si všetci držme palce!

Z vyjadrenia organizátorov Grape festivalu :

Aktuálna situácia ()

Ahojte. Ako ste sa dnes dozvedeli, festival Pohoda sa tento rok konať nebude. Určite vás zaujíma ako je na tom Grape. My samozrejme celú situáciu okolo pandémie sledujeme a konzultujeme aj s ďalšími festivalmi v Európe. Tá nie je dobrá, ale vzhľadom k tomu, že nikto teraz netuší, čo bude v auguste, stále živíme malú nádej. Prípravy zatiaľ prebiehajú bez zmien, lebo nemôžeme samozrejme nič vypustiť. Čas na konečný verdikt máme minimálne do konca mája, ale o všetkom aj tak pravdepodobne rozhodne vláda a krízový štáb, takže to nemáme vo vlastných rukách. Jedna pozitívna správa nám prišla včera z Francúzka, kde uvažujú, že letné festivaly by mohli začať fungovať od polovice júla. Držme si teda všetci palce, nech sme zdraví a nech sa čím skôr vrátime do bežného života plného radosti a dobrých koncertov.

Z vyjadrenia organizátorov FM4 Frequency :

Vážený frekvenťácky gang! Milí frekvenťáci a vesmírne mačky.
Dúfali sme a s napätím sa triasli dlho o náš festival, ale vzhľadom na súčasný vývoj rakúska federálna vláda celkom nečakane ohlásila, že v lete sa v dôsledku pandémie COVID-19 v Rakúsku nebudú konať žiadne významné spoločenské udalosti, kde sa zhromaždí naraz väčšie množstvo ľudí. S ťažkým srdcom musíme bohužiaľ zrušiť FQ20. 💔 Aj keď nás to už stálo veľa námahy i sĺz, sme 100% za rozhodnutím vlády - koniec koncov, ide o naše zdravie.
 
Naše festivalové „dieťa“ sa narodilo vo Viedni pred takmer 5000 divákmi a to už pred 20 rokmi, konkrétne v roku 2001. Odvtedy sme sa o neho každoročne obetavo starali a hrdo sme ho sledovali, ako vyrástlo a rozvíjalo sa. Rok 2020 mal byť jeho 20. výročím. Už sme boli uprostred poslednej fázy plánovania, aby sa toto výročie stalo pre nás všetkých nezabudnuteľným zážitkom. Bohužiaľ, zo všetkých našich plánov nakoniec vzišlo. Určite sa však nebudeme odrádzať, sme optimistickí, pokiaľ ide o budúcnosť, a dnes už môžeme oznámiť, že v auguste 2021 si vynahradíme všetko, čo sme teraz stratili. Bude to najkrajšie, najfarebnejšie a najhlasnejšie stretnutie roku!

Z vyjadrenia organizátorov Rock for people :

Milé fanynky, milí fanoušci,
v médiích se množí spekulace politiků, hygieniků a dalších veřejných osob, a mnohdy je v souvislostech uveden i Rock for People. To ve vás určitě vzbuzuje nervozitu a nám je jasné, že už vám dlužíme nějaké vyjádření.

Situace je pro nás i ostatní kulturní organizátory složitá, ale rveme se s tím. Pracujeme s několika možnými scénáři a čekáme na vyjádření Vlády České republiky, na podmínky podpory živého umění Ministerstvem kultury. Bez oficiálního stanoviska úřadů nemůžeme udělat jednostranné rozhodnutí, protože bychom tím riskovali porušení smluvních závazků vůči interpretům a partnerům. Doufáme, že situaci osvětlí právě zpracovávaný pandemický plán.

V přípravách festivalu pokračujeme a ani žádná z kapel svou účast zatím nezrušila. Moc vám všem děkujeme za zprávy plné podpory a mrzí nás, že vám zatím neumíme zodpovědět vaše dotazy, i když je pravděpodobné, že festival v červnu nebude. Vše k případným změnám se dozvíte nejpozději 30. dubna 2020. Prosíme vás tedy ještě o trpělivost. Držte nám palce, zvládneme to spolu a zvládneme to kvůli vám.

Z vyjadrenia organizátorov Colours of Ostrava :

Na Colours of Ostrava mieria rockeri The Killers, tanečná hviezda ...

Milí přátelé,

v současné náročné době na vás myslím o to více – buďte zdraví, optimistické mysli a nenechte se virem zastrašit. Určitě nad ním zvítězíme – dříve či později – díky tomu, že budeme aktivní, pozitivní, budeme držet při sobě, pomáhat si, chválit se a samozřejmě také dodržovat všechny hygienické zásady. Myslím také na všechny zdravotníky, policisty, záchranáře a další, kteří se na vítězství podílejí v předních liniích. 
S úctou jim za to děkuji! 

Držme si všichni palce a zůstaňme zdraví, protože zdraví nás všech je v tuto chvíli nejdůležitější. Pevně věřím, že se situace díky všem opatřením a našemu respektu vůči nim a také s nastávajícím příchodem slunce a léta zlepší.

Děkuji za trvalou podporu vám, našim fanouškům, našim partnerům a všem, kteří s námi spolupracují, včetně mého týmu. Zlata Holoušová.

Uskuteční se v červenci Colours of Ostrava 2020?

Nikdo neví, co bude za čtyři měsíce, když se situace hodinu od hodiny a den ode dne mění a je takřka nemožné předvídat, jakým směrem se ubere. Ale pevně věříme, že stále máme naději. V tuto chvíli není nikdo schopen říci, jaká bude situace v červenci. 

Naše přípravy pokračují. Do poslední chvíle se budeme snažit festival zrealizovat a přinést vám program, který jsme oznámili. Jsme neustále v kontaktu s manažery kapel, s dodavateli, pravidelně se on-line scházíme s celým týmem a bedlivě sledujeme vývoj událostí doma i ve světě. Zatím většina velkých evropských festivalů rozhodnutí o konání odkládá a drží termín. 

Pokud se ale začnou festivaly s ohledem na vývoj, doporučení, či přímo nařízení úřadů rušit, výrazně to ovlivní dění na hudební scéně a turné hudebníků. S pochopitelnými následky i pro Colours. Vše se bude odvíjet od vývoje pandemie a reakcí jednotlivých evropských zemí. 

Zásadní je pro nás zdraví a bezpečnost festivalových návštěvníků, a proto i my vás žádáme, abyste měli ještě chvíli strpení. V současnosti je příliš brzy na to, abychom vám sdělili konečné rozhodnutí o konání Colours v daném termínu. Budeme vás ale v nejbližší možné době informovat. 

Z vyjadrenia organizátorov TOPFEST :

📣📣Drahí fanúšikovia,
chápeme, že sa medzi vami šíri nervozita kvôli aktuálnej situácii a neustále si kladiete otázky, či sa festival Topfest bude konať. Touto formou by sme vám chceli podať aktuálne vyjadrenie o súčasnom stave.

Momentálne je situácia zložitá ako pre nás samotných organizátorov, tak i pre hudobníkov a ďalších pracovníkov z tejto oblasti. Pracujeme s rôznymi možnými scenármi, avšak konečné stanovisko vám zatiaľ ešte nevieme poskytnúť, pretože čakáme na oficiálne vyjadrenie Vlády Slovenskej republiky a Úradu verejného zdravotníctva SR. Navyše, dotýka sa nás aj vývoj situácie v ďalších štátoch a otvorenie hraníc, keďže množstvo interpretov na našom festivale je zo zahraničia a ich účasť je tak otázna.

Hoci je veľmi pravdepodobné, že sa tento rok festival neuskutoční, aj naďalej pokračujeme v jeho prípravách a zatiaľ ani žiadna z kapiel nezrušila svoju účasť. Majte prosím ešte chvíľu strpenia a dajte nám priestor a čas, kým sa v dohľadnej dobe nevrátime s ďalšími, zrejme konečnými, informáciami.

Chceme sa všetkým veľmi poďakovať za podporu, ktorú nám neustále prejavujete. Veľmi si ceníme priazeň našich fanúšikov a sľubujeme, že najbližší Topfest bude pre vás nezabudnuteľný.

Dovtedy dávajte na seba pozor a opatrujte sa. 🙏🤘🤘 Váš tím Topfest

SZIGET festival nás zatiaľ neinformoval a nezverejnil žiadne info ku covid-19. Určitou výhodu pre organizátorov je až augustový termín konania festivalu.

Még több fellépő a Szigeten | ma7.sk

Redakcia NUlife.sk / DM

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.