Košickí metalisti Fictive Marry predstavili videoklip k singlu Som to ja

Košická metalová formácia Fictive Marry plánuje počas tohto roka zverejniť niekoľko singlov. Prvou dávkou pre ich fanúšikov je novinka Som to ja, ktorú začala kapela nahrávať koncom minulého roka v Sinus Records a Clangor Studiu, kde prebehlo aj mixovanie. O mastering sa postaral Peter Halgas. Produkčne sa na novinke podieľal aj Peter Kelbel.

"Za všetko, čo sa v tomto období deje, si môžeme len my sami. Ako sa spieva v našej novej skladbe – svet sa nespamätá, kým sa nespamätáme my. Ani neviem, či vôbec existuje presnejší výraz na aktuálnu situáciu. Každá naša akcia vyvolá reakciu. Aj o tom je tento text. Napísal som ho síce ešte oveľa skôr ako sa začal po svete šíriť vírus, ale myslím si, že na súčasnú situáciu celkom sedí. Týmto textom som chcel vyjadriť hlavne to, čo by sme si mali uvedomiť všetci: Som, aký som. Človek, ktorý sa snaží robiť veci správne, ale zároveň robí veľa chýb. Nemám problém vstúpiť viackrát do tej istej rieky. Zrejme nie som najlepší na svete, ale cítim veci tak, ako ostatní. Som to ja," hovorí o skladbe spevák a textár Marek.

Moderný zvuk, plný sviežich samplov a charizmatického spevu, ktorými je zoskupenie charakteristické, sa podarilo koncom februára obohatiť aj o vizuálnu stránku. Videoklip k piesni, ktorú už môžu priaznivci formácie poznať z koncertných vystúpení, točil opäť osvedčený Lukáš Bodnár (BStyle Video). Ten s kapelou spolupracoval už pri natáčaní klipu k skladbe Strieľaj.

O celkovú atmosféru sa ale postarali hlavne fanúšikovia, ktorí dostali možnosť prísť na nakrúcanie a stať sa súčasťou klipu. "Fanúšikovia nás podporili a pricestovali za nami. Jedna baba dokonca až z Čiech. Veľmi si to vážime," hovorí basgitarista Filip. Skladba sa krátko po zverejnení spomínaného videoklipu objaví aj na všetkých streamovacích platformách. Navyše kapela už teraz pracuje na ďalšej novinke, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta v blízkej dobe.

Kapela Fictive Marry pochádza z Košíc. Hudobne kapela kombinuje slovenské texty a viaceré prvky a žánre, pričom vo výsledku by sa tvorba dala zaradiť ako moderný rock-metal, či melodic metal. Medzi úspechy kapely patrí: - účasť na turné kapely The Paranoid - "Posledná noc tour 2018" - účasť v súťaži Slovenská Hudobná Liga Festivaly: TUKEfest, Októberfest Prešov 2018, Rock pod kameňom Snina 2013 a ďalšie. Skladba "Strieľaj" mala v Septembri 2018 premiéru aj v rádiu Anténa Rock.


Redakciu NUlife.sk informoval Laco Marčok, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.