Český Projekt Kultura do domu odštartoval online koncertom formácie Circus Brothers, dnes vystúpia I Love You Honey Bunny

Českí hudobníci reagujú na opatrenia týkajúce sa pandémie koronavírusu novým projektom Kultúra do domu. Sľubuje živé koncerty interpretov, ktoré sa ľuďom budú snažiť spríjemniť čas v tejto neľahkej situácii. Projekt má zároveň podporiť kultúru ako celok - od interpretov až po "robotníkov kultúry", ako sú zvukári alebo osvetľovači.

S nápadom usporiadať živé streamy koncertov prišiel brnenský filmár David J. V. Schöbl, keď urobil prvý hudobný priamy prenos s Tomášom mačkami & Orchestrom. "Keď sa zo dňa na deň zmenila situácia, premýšľal som, čo bude ďalej a čím by som mohol pomôcť ľuďom okolo seba. Šiť dobre neviem, za to sa dlhší čas zaoberám živými prenosy a po pár dňoch rozmýšľania som si uvedomil, že jednou zo skupín ľudí, ktorých sa zmena pravidiel výrazne dotýka, sú hudobníci, divadelníci," hovorí Schöbl.

"Bolo potrebné zaistiť priestor, techniku, interpretov, postarať sa o propagáciu a skrátka to nejako produkčne podchytiť, a tak som sa spojil s Robinom Suchánkom, s ktorým som už predtým na niekoľkých projektoch pracoval. Ten súhlasil," dodáva brnenský rodák. "Aby som povedal pravdu, nad podobným projektom som už premýšľal, ale nejako som sa v aktuálnej náročnej situácii nedokázal rozhýbať. Som preto rád, že mi Dávid s týmto nápadom zavolal a ponúkol spoluprácu. Oslovil som bez premýšľania hneď prvý priestor, ktorý ma napadol a ku ktorému mám blízky vzťah, a to pražský hudobný klub Rock Café, ktorý myšlienku uvítal. Dohodli sme sa, že budeme zostavovať dramaturgiu spoločne a začali sme na tom pracovať, " hovorí Robin Suchánek.

Ako prvý sa v nedeľu 29. marca v rámci novej série live streamov predstavili Circus Brothers. O ich energiu, disco balkánu a večierkoch sa hovorí vždy dlho. Na ulici, v kluboch i na pódiách festivalov baví tisíce fanúšikov, ktorí na ich šou tancujú často až do ranných hodín a posledných síl. Nesklamali ani tentokrát síce netradične online streamom, ktorý však mal svoje čaro, aj keď samotný live zážitok z koncertu samozrejme nič nenahradí.

Organizátori sľubujú, že program bude priebežne dopĺňaný.

31.03. - I Love You Honey Bunny 
01.04. - Jiří Macht: Povídání o umění
02.04. - The Rocket Dogz
06.04. - Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó
10.04. - Gipsy.cz

Priame prenosy koncertov budú k zhliadnutiu na Facebooku Rock Café, Novinky.cz, DVTV, Forum 24, na Facebookovej stránke aj YouTube kanáli daného interpreta a zo záznamu budú koncerty vysielané tiež v TV Zoznam. Diváci budú môcť kapelu aj klub podporiť nákupom virtuálnej vstupenky podľa svojich možností v sieti GoOut.

V rámci projektu Kultura do domu, vystoupí dnes živě až k vám do obýváku indie-pop-rocková kapela I Love You Honey Bunny, která svoji energickou hudbu kombinuje s lehkým nádechem elektroniky.

Kapelu i klub můžete podpořit zde:
https://www.kulturadodomu.cz/ilyhb

Virtuální výčep:
https://goout.net/…/li…/na-virtualni-pivo-do-rock-cafe/qllg/

https://www.facebook.com/KulturaDoDomu

DNES O 18:00 Kultura do domu: I Love You Honey Bunny | Rock Café - LIVESpustite prehrávanie a sledujte živé video


Informácie redakcii NUlife.sk poskytol Robin Suchánek

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.