Príbeh skladby vyrozprávala prostredníctvom tanca! Emma Drobná vydala videoklip k singlu Demons

Speváčka Emma Drobná uzatvára rok 2019 novým videoklipom k svojmu aktuálnemu singlu Demons. Výsledok musíte vidieť! Svojou videoklipovou novinkou sa Emma doslova a dopísmena pretancovala...

Po hitoch Smile, Words a Try predstavila Emma Drobná v septembri tohto roka svoj nový singel Demons.  Kým sa pesnička postupne udomácňovala v éteri slovenských rádií, Emma si pre fanúšikov pripravila videoklip k nej, ktorý predstavuje práve v týchto dňoch. Ak ste si pieseň Demons obľúbili, tak teraz si ju už zaručene zamilujete úplne. Výnimočným tanečným vizuálom totiž Emma tak výstižne podčiarkla atmosféru piesne, že z nej nebudete vedieť spustiť oči a úplne si vás podmaní.  

Novému videoklipu Emmy Drobnej kraľuje ako ústredný prvok tanec. Myšlienku skladby sa rozhodla pretaviť do scénickej choreografie, čo sa ukázalo ako vynikajúci nápad. Výsledkom je totiž pútavý videoklip, ktorý so záujmom sledujete od prvej sekundy až do konca – Emma sa totiž podujala sled tanečných scén absolvovať sama bez dablérky či tanečnice. 

Videoklip sa nakrúcal v budove starej vodárne v bratislavskej Vrakuni v réžii Bohumila „Boya“ Dohnala. „Je to veľmi pekný a veľký priestor, ktorý nám poskytol veľa vizuálnych možností,“ pochvaľuje si výber lokácie Emma. S nápadom poňať klip tanečne prišiel práve režisér Bohumil „Boyo“ Dohnal. „Spočiatku si nebol istý, o aký tanec by presne išlo, ale potom sme oslovili choreografa a tanečníka Lacka Cmoreja, či by bol ochotný v klipe účinkovať a choreografiu napokon vymyslel on,“ vysvetľuje Emma zrod zaujímavého námetu. „Takisto ako všetci ostatní od režiséra cez kameramana až po osvetľovačov aj Lacko sa do svojej role naozaj vcítil a priniesol tam svoj pohľad na vec.“


Spoločne s Lackom Cmorejom si Emma nacvičila dynamickú a pútavú párovú choreografiu, ktorou doslova rozprávajú príbeh skladby. „Snažili sme sa (teda hlavne Lacko) do tanca pretaviť aj lásku aj hádku. Trošku ukázať tých démonov.“ Choreografia vo videoklipe nevyzerá práve najjednoduchšie. Emma však prezrádza, že napriek tomu sa im ju podarilo nacvičiť v podstate za jediný deň.


Špeciálne tanečné scény si vyžadovali jeden deň navyše na prípravu nakrúcania. „Aby s klipom bolo čo najmenej práce, rozhodli sme sa, že prvý deň tam pôjdeme len s kameramanom a režisérom. Nacvičili sme si choreografiu a režisér a kameraman si  dopredu pripravili jednotlivé scény a tiež to, kde z akých uhlov sa čo bude natáčať. Tento prednatáčací deň nám dosť pomohol,“ upresňuje Emma.

Ako dodáva, samotné nakrúcanie klipu už potom trvalo iba jeden deň. „Bolo úplne super, že sme to stihli, keďže si neviem predstaviť stráviť v tom krásnom ale veľmi chladnom priestore viac času (smiech). Bolo tam naozaj dosť zima. To bolo asi najťažšie resp. jediná náročná vec z celej výroby. Atmosféra počas celého dňa bola neskutočná. Všetci sme vedeli, že panika ani zhon ničomu nepomôžu, takže to tam bolo naozaj veľmi uvoľnené ale profesionálne,“ spomína Emma a dodáva, že na jediný okamih predsa len celému tímu prebehol mráz po chrbte...  „Asi najnepríjemnejší moment bol, keď jeden z osvetľovačov spadol do kamennej jamy, ktorá vedie stredom miestnosti. Celý čas som sa obávala, že do toho prázdna niekto stúpi a ublíži si. Našťastie sa mu nič vážne nestalo.“


Aktuálny singel Emmy Drobnej Demons je prvou ochutnávkou z jej pripravovaného druhého štúdiového albumu, ktorý vyjde v roku 2020. Názov štúdiovky zatiaľ nie je známy. Nový album sa rodí rovnako ako jej debutové CD You Should Know v bratislavskom nahrávacom štúdiu Creative Music House.

Pod skladbou Demons sú po hudobnej a producentskej stránke opäť, rovnako ako aj v minulosti pri Emminých rádiových hitoch, podpísaní Peter Graus a Tomáš Zubák. Ako Emma prezrádza,skladba Demons je o ľuďoch v našich životoch, ktorí v nás vedia vyvolať zlé myšlienky alebo pocity: „Je tak trošku aj o strachu z toho, že niekto blízky nám klame. A tak trošku o tom, že často klameme aj samých seba. Pritom si stačí uvedomovať vlastnú hodnotu a nenechať sa nikým presvedčiť o opaku“.

  Singel Demons oficiálne vyšiel 24. septembra 2019 vo vydavateľstve Warner Music. Okrem slovenských rádií singel už zaujal aj v Českej republike, kde ho aktuálne hrá Evropa2 v najvyššej rotácii.         
Viac info: www.instagram.com/emmadrobna      
www.facebook.com/Emma-Drobna-official-749120885214181/    

Redakciu NUlife.sk informovala Adriana Čahojová, PR FOTO : František Gažík

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.