Cena Roma Spirit 2019 žije! Finalisti 11. ročníka oceňovania sú známi

21 finálových nominácií 11. ročníka Roma Spirit 2019 je už známych! Roma Spirit už jedenásť rokov oceňuje všetkých, ktorí sa aktívne podieľajú na zlepšovaní života jednotlivcom i komunite a sú príkladmi úspešného spolužitia Rómov a nerómov na Slovensku.

Finalistov ocenenia vybrala na základe hodnotenia štrnásťčlenná komisia Prípravného výboru Roma Spirit zo všetkých 176 právoplatne prijatých nominácií. “Kažým rokom je výber finalistov vďaka kvalite a sile prijatých nominácií náročnejší,” vyhlásila Magdaléna Rothová, riaditeľka ACEC a producentka Roma Spirit. “Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a zaslali prihlášky! Vďaka ním máme 11. ročník Roma Spirit plný silných a originálnych kandidátov na ocenenie!,” dodala.

Kto si odnesie ocenenie Roma Spirit v každej zo siedmich kategorií: Mimovládna organizácia, Obec a mesto, Spoločnosť a zamestnávateľ, Médiá, Kultúra, Osobnosť a Čin roka rozhodne medzinárodná Odborná porotaPorota čin roka.

Laureátov 11. ročníka Roma Spirit 2019 sa dozvieme na galavečere slávnostnéo odovzdávania ocenení v Divadle Aréna. Medzi gratulantami nebudú chýbať Čavalenky, Anabel Mollová, Tomáš Botló, Braňo Jobus a mnoho ďalších. Záznam odvysiela RTVS 5. decembra o 20.10 na Dvojke.

Vyhlasovateľmi Roma Spirit 2019 sú Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), Rozhlas a televízia Slovenska a Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Záštitu nad podujatím prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová a verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Finálové nominácie 11. ročníka Roma Spirit 2019

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt roma spirit 2019

Redakciu NUlife.sk informovala Magdaléna Rothová, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.