Prvý gitarový YouTuber, ktorý zachránil Bon Jovi. Phil X predstavil videoklip No Woman Of Mine

V druhej polovici nultých rokov sa stal prvým gytarovým YouTuberom a o niekoľko rokov neskôr nahradil Richieho Samboru v slávnej štadiónovej kapele Bon Jovi. To už mal za sebou spoluprácu s takými menami jako Chris Cornell, Avril Lavigne, Adam Lambert, Kelly Clarkson, Orianthi, Rob Zombie či Alice Cooper. Reč je o poprednom americkom gitaristovi Philovi X, ktorý v Európe so svojou kapelou The Drills vydáva EP s názvom Stupid Good Lookings, Vol. 1. Vo videoklipe k skladbe No Woman Of Mine pozýva poslucháča do štúdia, kde prieseň vznikala.

Kalifornské The Atrium Studio, gitarista a spevák Phil X, basgitarista Daniel Spree, za bicími opora Paula McCartneyho - Abe Laboriel Jr. a v prvej slohe za mikrofónom hosťujúci Dug Pinnick z King’s X. To sú kulisy aktuálneho videoklipu No Woman of Mine hudobníka, skladateľa a známeho sólového gitaristu Bon Jovi, Phila X. Napriek tomu, že skladba je inšpirovaná tým najlepším zvukom klasického archívu rockových nahrávok, znie aktuálne a súčasne. Aj preto sa stali Phil X & The Drills miláčikmi hudobných kritikov v USA.

„Je nám cťou predstaviť tvorbu Phila X & The Drills v Európe. Tunajší fanúšikovia rockovej hudby budú isto nadšení z jeho konzistentného prúdu novej hudby, ktorá v jeho osobe aj kapele predstavuje talent nad talenty,“ povedal Ladislav Vajdička z manažmentu a labelu BrainZone International.

Phil X si vydobyl hudobné ostrohy ako vyhľadávaný štúdiový muzikant, ktorý spolupracoval s umelcami ako Tommy Lee, Alice Cooper, Orianthi alebo Rob Zombie. Celosvetovú popularitu si v gitarovej komunite získal pred desiatimi rokmi v úlohe jedného z prvých gitarových influencerov, keď na kanále na YouTube predvádzal historické vintage gitary. V roku 2011 dočasne nahradil Richieho Samboru v skupine Bon Jovi. V roku 2013 sa stal stálym koncertným členom kapely, v roku 2016 stálym členom kapely a zúčastnil sa aj legendárneho vystúpenia pre Rock and Roll Hall of Fame v roku 2018.

Po odchode Samboru v roku 2013 doslova kapelu zachránil. „Na turné Because We Can, ktoré sa neskôr premenovalo na Because We Did, sa vďaka tomu Richieho odchod nijako nepodpísal. Phil hral od srdca a s chuťou. Stačí sa pozrieť na jeho úsmev od ucha k uchu behom vystúpení,“ popisule v monografii Bon Jovi autor a novinár Bryan Reesman.

Sám Phil X spomína, že informácie o nástupe do Bon Jovi ho vtedy zastihla behom nakupovania. „Zistil som, že mám hodinu na to, aby som sa zbalil, nastúpil do lietadla a odletel do Calgary v Kanade, kde ten večer bolo vystúpenie. Skladby som si musel oživiť po ceste,“ hovorí s úsmevom.

Počas rozhovorov v Bratislave hudobník prezradil, že na jar budúceho roka pripravuje so svojou kapelou The Drills aj európske turné, pričom medzi zastávkami by mali byť aj mestá Viedeň, Praha a v rokovaní je aj Bratislava.

Webstránka umelca: www.philx.tv

EP Stupid Good Lookings, Vol. 1 ALBUM

    Redakciu NUlife.sk informovala Andrea Čurná, PR

    

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.