SVETOZNÁMY HUSĽOVÝ VIRTUÓZ Nemanja Radulovič už túto stredu v starej tržnici

Husľový virtuóz s neprehliadnuteľným zjavom a temperamentom, ktorý pripomína skôr rockovú hviezdu než klasického hudobníka. Vo sfére klasickej hudby patrí Nemanja Radulovič k svetovej špičke a už túto stredu 7.8. 2019 o 20tej hodine vystúpi pred divákov v bratislavskej Starej tržnici v rámci festivalu VIVA MUSICA! 2019.

Franko-srbský huslista Nemanja Radulović sa hudbe venuje od svojich siedmich rokov a už ako 14-ročný koncertoval na tých najznámejších svetových pódiách. K dramaturgii svojich koncertov pristupuje vždy originálne, pričom sa snaží prostredníctvom hudby spájať ľudí a rozširovať jej hranice. Je víťazom niekoľkých prestížnych súťaží a držiteľom viacerých hudobných ocenení, o. i. napríklad aj ECHO Klassik (v súčasnosti OPUS Klassik). Nahráva exkluzívne pre nemecké vydavateľstvo Deutsche Grammophon, pod ktorého hlavičkou vyšiel aj jeho najnovší album BAÏKA (2018; zo srbčiny rozprávka) a bezprostredne po vydaní sa zaradil na popredné miesta francúzskeho rebríčka FNAC Classical Charts. Na Viva Musica! festivale vystúpi so svojím orchestrom Double Sens, s ktorým uvedie výber hudby z tohto albumu – okrem iného aj známu symfonickú báseň Šeherezáda v úprave pre komorný orchester.

NEMANJA RADULOVIĆ
& DOUBLE SENS

7. 8., 20:00, Stará tržnica, Bratislava

VSTUPENKY :  TU

INFO na : https://www.vivamusica.sk/

 

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.