Už tento utorok: OSLÁVTE DEŇ PRIATEĽSTVA. VĎAKA PRIATEĽOM SME ŠTASTNEJŠÍ. CHOĎTE SPOLU NA PIVO

Priateľstvá existujú v rôznych podobách. Majú však jedno spoločné: sú postavené na dôvere, úprimnosti, empatii, spoločných zážitkoch, pochopení, či odpúšťaní. Priatelia sú dôležitou súčasťou nášho života a právom majú svoj deň. Medzinárodný deň priateľstva je 30. júla. Oslávte ho s vašimi priateľmi, napríklad, pozvite ich von na pivo.

Robia nás zdravšími

Priateľstvá majú na nás blahodarný vplyv. Podľa prieskumu Slovenskej akadémie vied Slováci, pre ktorých sú priatelia dôležití, sa častejšie cítia šťastnými a častejšie sa tešia dobrému zdraviu[1]. Priateľstvá znižujú stresové faktory a majú taktiež prínos pre psychiku, ako napríklad zvýšené sebavedomie a pocit spolupatričnosti.

Priateľov si vyberáme

Sú s nami na jednej vlnovej dĺžke. Majú podobné názory, hodnoty a záujmy. Tých najvernejších priateľov máme z detstva a zo školy. Ďalší priatelia prichádzajú s prácou, partnerstvami, či  cestovaním. Je jedno, či ich vidíme každý deň alebo raz za pár rokov. Sú tu pre nás vždy, keď ich potrebujeme, v dobrých i zlých časoch. Priatelia nám vytvárajú bezpečnú zónu, v ktorej sa nemusíme obávať, že budeme súdení. Sú našimi osobnými terapeutmi, pretože často nás sprevádzajú našimi náročnými životnými situáciami.

Zoberte priateľov von

„Poďme na pivo!“ je veta, ktorú môžeme často počuť z úst kamarátov. Ľudia si idú sadnúť s priateľmi na pivo preto, aby sa porozprávali. Potvrdzuje to tiež nedávny prieskum Slovenského združenia výrobcov piva a sladu[2]:

  • Pivo spája ľudí, myslí si až 73 % Slovákov, ktorí chodia na pivo.
  • Na pivo chodíme väčšinou (70%) s priateľmi a menšou partiou.
  • Dôvodom, prečo ideme na pivo nie je potreba opiť sa, ale túžba stráviť čas s priateľmi a dobre sa porozprávať (80%).
  • Pivo zdieľané s priateľmi vytvára príjemnú atmosféru (33%).

Viac dobrých dôvodov, prečo zobrať priateľov na pivo, už asi ani netreba. V utorok, na Medzinárodný deň priateľstva, choďte s priateľmi von na jedno pivo a povedzte im, akí sú pre vás dôležití.

 

 

Redakciu NUlife.sk informovala : Katarína Remiaš, 1st CLASS AGENCY

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.