Clarinet Factory rezonujú v zahraničí. Ich skladba inšpirovala mladú ruskú filmárku, bodujú na hudobných veľtrhoch a hrajú v Kanade

To, že hudba nepozná hranice, je okrídlené a možno niekedy až nadmerne užívané tvrdenie. Sú ale chvíle, kedy však i napriek tomu dokáže zarezonovať plnou silou. Aktuálne sú žiarivým príkladom českí Clarinet Factory. 4-členný dychový ansámbel, ktorý si postupne razí svojou nadžánrovou hudbou cestu bez ohľadu na štátne hranice, okúzlil svojou spoločnou skladbou s Alanom Vitoušom Bird Song z albumu Out of Home (2010) mladú ruskú animátorku Ekaterinu Novostrujevu a vznikol tak malebný animovaný klip, ktorý zároveň uvádza prvý Ekaterinin autorský film The Girl - bird.

Filmové novinky nie sú jedinými úspechmi Clarinet Factory v zahraničí. V priebehu posledného pol roka sa úspešne ako prvý z Českej republiky dostal ansámbel do oficiálneho výberu poroty hneď dvoch významných hudobných veľtrhov. Na jeseň to bol showcase v rámci world music festivalu Mundial Montréal v Kanade a v máji showcase v rámci Classical: NEXT v holandskom Rotterdame. Z oboch prezentácií sa Clarinet Factory vrátili s výbornými reakciami i prijatím a výsledkom je napríklad aktuálne turné v kanadskom Ontariu (šesť koncertov – medzi nimi napr. známy kanadský Sunfest, Kultrún world music festival v Kitcheneri a českými krajanmi v spolupráci s ambasádou organizovaný koncert v Toronte).

Soul for Show

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.