Uprising 2019: Dvanásty ročník ovládnu ženy

Okrem headlinerky Ms. Lauryn Hill, sa môžeme na UPRISINGU tešiť aj na ďalšiu veľkú hviezdu. Plejádu ženských umelkýň doplní nigérijská speváčka, textárka a herečka s mocným africkým hlasom - Nneka.

Už o necelé dva mesiace sa na bratislavských Zlatých pieskoch otvoria brány festivalu Uprising, na ktorom uvidíme množstvo hviezd svetového, ale aj domáceho formátu. Posledným, ale zato jedným z najväčších mien, ktoré organizátori festivalu práve ohlásili, je Nneka. Nigérijská speváčka sa vo svojej hudobnej kariére vydáva po stopách legendárnych umelcov, ako sú Fela Kuti a Bob Marley. Jej texty, ktoré spracovala na posledných troch albumoch, reflektujú na problémy každodenného života, zlomené srdcia, ale aj materinskú lásku či hľadania spravodlivosti voči ponižovaniu a útlaku.

https://www.facebook.com/uprisingfestivalofficial/videos/1719960061469123/

Aj medzi ďalšími hviezdami Uprisingu dominujú silné ženské mená. Ikona svetovej pop music Ms. Lauryn Hill, anglická reggae speváčka Hollie Cook - dcéra bubeníka Sex Pistols a speváčky skupiny Culture Club alebo stúpajúca dancehall star Alicaì Harley. Ženské hviezdy doplnia ich mužskí kolegovia. Spomeňme stálice londýnskeho drum’n’bassu Chase & Status spoločne s ich dvorným MC Rage, jamajského dancehall velikána a šoumena Elephant Man-a, marleyovský rod zastúpi Jo Mersa Marley, dorazí Slovákmi milovaná francúzska partia hudobníkov Dub Inc, či prvotriedny jamajský spevák a skladateľ Horace Andy, známy svojim charakteristickým hlasom a spoluprácami s Massive Attack, alebo aj reggae legenda Eek A Mouse a mnohí ďalší.

Na bohatú hudobnú nádielku sa môžeme tešiť v rámci domácej scény. Na hlavnom pódiu sa v exkluzívnej show spoja dve ikony slovenského ska a reggae: PolemicMedial Banana. Prinesú svoje najväčšie songy a úplne nový spoločný letný hit. Pri tejto príležitosti oslávia obe kapely svoje okrúhle jubileum – Polemic neuveriteľných 30 a Medial Banana úžasných 10 rokov na scéne. Česko-slovenská Freestyle Reggae Session spojí okrem iného aj osem
ostrieľaných domácich mcs ako Mic-key Dreadalist, Cocoman, Pokyman, KattyGyal Kenta, Yanman, ale aj novšie mená na scéne. Svoj debutový album První a posel dní príde na Zlaté piesky predstaviť budějovický rastaman Colectiv a predstaví sa aj bratislavská formácia Konekshan. Viac informácií o všetkých domácich i zahraničných umelcoch nájdete na stránkach Uprising.sk.

Pozor, posledné zdražovanie
Do pozornosti dávame aj fakt, že najvýhodnejšie lístky bolo možné kúpiť si len do 3. júla. Od 4. júla budú stáť o päť eur viac. Poponáhľajte sa preto s ich kúpou, pretože vyše polovica permanentiek je fuč a VIP lístky sú takmer vypredané. Tešíme sa na vás dvanástom ročníku festivalu Uprising!

Viac info na:

FB

IG

WEB: TU

FB VIDEO Ms. Lauryn Hill:

UPRISING 2019 HEADLINER - MS. LAURYN HILL

MS. LAURYN HILL - UPRISING 2019 HEADLINERHeadlinerkou dvanásteho ročníka Uprising Festival 2019 bude legendárna americká speváčka, raperka a pesničkárka Ms. Lauryn Hill. Členka kultovej formácie Fugees a držiteľka 8 cien Grammy sa so svojou kapelou ako solo intepret predstaví na Slovensku po prvýkrát!►tickets: http://bit.ly/uprising2019-tickets►tickets+merch: http://bit.ly/uprising-shop►web: http://www.uprising.sk

Zveřejnil(a) Uprising Festival dne Pondělí 15. dubna 2019

Nneka @ youtube

DM podľa TS Uprising2019

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.