Festival Jeden svet: Filmy, ktoré je potrebné vidieť

Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet má v Bratislave dlhoročnú tradíciu. Jeho šestnásty ročník sa začína vo štvrtok 26. novembra a potrvá až do utorka 1. decembra. Približne 60 filmov z rôznych krajín sveta sa bude premietať v kinách Lumiére a Mladosť, KC Dunaj a Dome Quo Vadis. Premietania filmov sprevádzajú aj diskusie s tvorcami či výstavy fotografií.

JS-2015-banner-300x300-v01

Festival sa venuje problematike aktuálnych globálnych enviromentálnych, spoločenských či politických otázok, ktoré rozdeľuje do viacerých sekcií. Sekcia Cesty ku slobode sa zaoberá ľudsko-právnymi témami a prináša príbehy jednotlivcov, ktorí našli odvahu bojovať proti systému, Rozmanitosť v nás zahŕňa dokumenty  venujúce sa otázkam imigrácie, v sekcii Máte právo vedieť máte možnosť zhliadnuť filmy o porušovaní práv civilistov v konfliktných zónach v Sýrii a Lýbii, ale tiež o súčasnom dianí v  Čečensku, Abcházsku či Podnestersku.

Viac o programe: http://jedensvet.sk/sk/program

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.